رفع اشکال مبحثی پس از هر آزمون

رابطه‌ی قابل تأملی بین میزان موفقیت تحصیلی و نوع اجرای آموزه‌های تحصیلی وجود دارد. این آموزه‌ها می‌توانند در شرایط کاملاً عادی اجرا شوند و نوعی رفع تکلیف باشند. احتمالاً در این شرایط یک کارنامه‌ی عملکرد معمولی با رضایتمندی متوسط از عملکرد خودتان خواهید داشت؛ اما در اجرای هر آموزه‌ای یک «سبک برتر» وجود دارد که این موضوع همیشه زنگ پیشرفت و موفقیت را برای افراد سخت‌کوش به صدا در می‌آورند.

بررسی و تجزیه و تحلیل آزمون آزمایشی یک آموزه‌ی بسیار مهم برای شرکت‌کنندگان در آزمون‌های برنامه‌ای است. کلید انجام مطالعه‌ موفق در دوره‌ی آماده‌سازی هر آزمون، در اختیار داشتن تحلیل جامعی از وضعیت درسی آزمون‌های گذشته است.

images

برای انجام «روش برتر» تحلیل آزمون، باید زمان مناسبی از عصر جمعه‌ی آزمونی را برای این کار کنار بگذارید. بازه‌ی زمانی فوق مربوط به انجام یکی از اصلی‌ترین راهکارهای موفقیت آزمونی است؛ بنابراین باید در این زمان بیش‌ترین میزان تمرکز خود را به تحلیل پیشِ رو معطوف کنید.

پس از مشخص کردن کلیِ پاسخ‌های درست و نادرست سؤالات یک درس و سپس مرور پاسخ‌نامه‌ی تشریحی در تست‌های درست آزمونی‌تان (شروع از نقاط مثبت)، در گام بعدی باید به ترتیب مبحث اصلی پاسخ‌های نادرست و سؤالات بدون پاسخ را تعیین کنید. آزمون پشت سر گذاشته‌شده، مرحله‌ای از بازیابی اصولی مطالعات و تحلیل این آزمون بر اساس رفع اشکال مبحثی، مرحله‌ای از آمادگی اصولی برای سایر آزمون‌هاست. این نکته مهم و کلیدی را همواره به خاطر داشته باشید که در طول زمان آماده‌سازی تا امتحان آینده، رفع اشکالات در مباحث مشخص‌شده، گام بزرگ شما به سمت پیشرفت و ارتقای وضعیت‌تان خواهد بود.

اکنون با دید کلی‌تر به نقش این نوع از رفع اشکال و تحلیل آزمون در آزمون‌های جامع و موفقیت در این آزمون‌ها فکر کنید. رفع اشکال مبحثی، یک پیشنهاد ویژه از مجموعه‌ی «پیشنهادهایی برای رد نکردن» است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.