رقابت جدید، این بار برای کاهش اشتباهات

چه‌قدر با این موضوع موافق هستید که اصلی‌ترین رقیبتان، خود شما هستید؟

برای کسب یک نتیجه‌ی ایده‌آل، اول باید در رقابت با خودتان پیروز شوید و برای کسب نمره یا درصدهای بهتر در ابتدا نسبت به نمره‌ها و درصدهای خودتان شرایط بهتری را ایجاد کنید. بنابراین این اصل بسیار مهم و کلیدی را همواره بخاطر داشته باشید که اولین گام موفقیت، رقابت با خود خواهد بود. در این رقابت فقط یک نفر برنده خواهد شد: خودِ شما.

اکنون که به آخرین روزهای سال تحصیلی نزدیک و نزدیک‌تر می‌شوید، اهمیت بسیار زیاد یک نکته هم به مرور زمان بیش‌تر مشخص می‌‌شود و آن هم ضرورت کاهش دادن اشتباهات برای کسب نتایجِ بهتر از گذشته است. در یک مجموعه امتحان تشریحی موفق باید یک هدف قابل دسترسی و مؤثر داشته باشید که آن رسیدن به معدلی بالاتر از نیم‌سال تحصیلی قبلی خودتان است. در یک آزمون تستی موفق هم این هدف به این شکل درخواهد آمد که رتبه‌ای بهتر از آزمون‌های برنامه‌ای خود کسب کنید.

images

هر دو این هدف‌ها نیازمند این است که شما در راه رسیدن به این هدف‌ها تمام آیتم‌های رقابتی را در ابتدا، در مقایسه با خودتان بهبود بخشید و این کار تنها با تمرین منظم و مستمر بدست خواهد آمد.

اشتباهات آزمونی شما، با هر ماهیت و منبعی که باشند در طول پروژه‌ی آخر باید کم و کم‌تر شوند تا درنهایت و در جلسه‌ی امتحان اصلی‌تان بالاترین بازدهی را از مطالعه‌های هدفمندتان کسب کنید. در طول آزمون‌های آزمایشی جامع، هر بار این هدف را برای آزمون خود ترسیم کنید که تعداد اشتباهات را حتی به تعداد یک اشتباه، کم‌تر کنید. کاهش دادن اشتباهات آزمونی در آزمون های جامع آخر به نسبت آزمون های گذشته، هدف خوبی برای این آزمون‌ها خواهد بود.

برای هیچ دانش‌آموزِ سخت‌کوشی خوشایند نخواهد بود که نتیجه‌ی زحمات و تلاش‌های خود را با انجام اشتباهات آزمونی پرتعداد و سطحی، بی‌نتیجه بگذارد. به فرد پیروز در رقابتی که با خودتان خواهید داشت خوب فکر کنید و در روزهای آخر سال تحصیلی رکوردهای خودتان را ارتقا دهید.  

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.