رمز موفقیتی به نام «تلاش»(بخش اول)

 تعطیلات نوروز هم دو سه هفته ای است که به پایان رسیده است و شما داوطلبان عزیز کنکور ۹۶، یک گام دیگر به آزمون سراسری نزدیک‌تر شدید. در این سلسله از مقالات قصد داریم درباره اهمیت بسیار بالای دوران بعد از عید و اهمیتی که مطالعه دروس در این دوره دارد با شما عزیزان صحبت کنیم.

چه در دوره تعطیلات عید، خوب درس خوانده باشید و چه نه، به خاطر داشته باشید که از این به بعد، باید با تلاش و کوشش بیشتری مطالعه کنید؛ زیرا اهمیت این دوره خیلی زیاد است؛ به دلیل اینکه وقت آزاد دانش‌آموزان، بویژه داوطلبانی که سال چهارم دبیرستان هستند، در این دوره بیشتر می‌شود؛ به علاوه، انگیزه دانش‌آموزان در این دوره بیشتر می‌شود و معمولاً به خاطر اینکه تجربه یک نیمسال را دارند و کار خود را ارزیابی کرده‌اند، سعی می‌کنند که بیشتر تلاش کرده و بهتر درس بخوانند؛

پس اگر شما عزیزان دوست دارید تا در آزمون سراسری از زحمت خود، نتیجه خوبی بگیرید، حتماً باید با یک برنامه‌ریزی عالی و جدیت مثال زدنی، مطالعه خود را تا کنکور ادامه دهید.

images

در حال حاضر، دانش‌آموزانی هستند که فکر می‌کنند در نیمسال اول به اندازه کافی درس نخوانده یا پیشرفت خوبی نداشته یا در دوره عید، آن طور که باید و شاید، مطالعه نکرده و وقتشان را به دید و بازدید و سفر گذرانده‌اند. این عزیزان هم می‌توانند مطمین باشند که در زمان باقی مانده تا آزمون سراسری، با داشتن یک برنامه‌ریزی مناسب قادر خواهند بود که پیشرفت قابل توجهی داشته باشند. این افراد، باید توجه داشته باشند که درس‌هایی را که می‌خواهند برای کنکور بخوانند، درس‌هایی است که قبلاً هم آنها را خوانده‌اند و اولین بار نیست که این مطالب را می‌بینند؛ بلکه بارها این مطالب را خوانده و امتحان داده‌ و چند بار آنها را دوره کرده‌اند؛ پس در حال حاضر، فقط نیاز دارند که توجهشان را کمی بیشتر کنند.

علاوه بر عزیزان داوطلبی که تا الان به صورت جسته و گریخته یا بدون برنامه‌ریزی درس خوانده و پیشرفت زیادی نداشته‌اند، داوطلبانی نیز هستند که تا الان، اصلاً قصد مطالعه جدی برای آزمون سراسری را نداشته‌اند؛ بنابراین، مطالعه‌ای نیز نداشته‌اند. این گروه از داوطلبان هم می‌توانند به قبولی، حتی در دانشگاه‌ها و رشته‌های خوب، فکر کنند؛ زیرا داوطلبان بسیاری در سال‌های قبل وجود داشتند که با وجود اینکه بعد از عید به صورت جدی به مطالعه برای آزمون پرداختند، موفق شدند که نتیجه خوبی را به دست آورند.
 
نکته مهم، آن است که این عزیزان باید حتماً توجه داشته باشند که این موضوع، مستلزم آن است که حرکت و تلاش خوبی داشته باشند؛ حتی کسانی که کلاً از کنکور امسال قطع امید کرده‌اند و می‌خواهند در آزمون سراسری سال بعد شرکت کنند، باید بدانند که اگر کمی همت و تلاش داشته باشند، می‌توانند در کنکور سال جاری نیز نتیجه خوبی را کسب کنند. به این موضوع توجه داشته باشید که شما چهار سال با مجموعه‌ای از مطالب و اطلاعات آشنا شده‌اید و هیچ کدام از مطالبی که قرار است در آزمون بیاید برای هیچ یک از داوطلبان، ناآشنا نیست؛ پس در همین شرایطی که الان هستید هم می‌توانید به چند تست از مجموعه تست‌های آزمون سراسری پاسخ دهید؛ فقط این کار، نیاز به یک برنامه‌ریزی منظم و تلاش و پشتکار خوب دارد. نگران نباشید و مطمین باشید که چیزی را از دست نمی‌دهید؛ زیرا حتی اگر نتوانید نتیجه خوبی در کنکور امسال کسب کنید و مجبور به شرکت در آزمون سراسری سال بعد شوید، انجام این کار، این حسن را برای شما دارد که نسبت به سایر داوطلبان، چند ماه در مطالعه جلوتر هستید. 
 
اگر از میان شما عزیزان، گروهی متقاعد شده‌اند که از هم اکنون با یک برنامه ریزی درست و حساب شده و با جدیت و تلاش درس بخوانند، باید به چند نکته بسیار کلیدی و مهم توجه داشته باشید که در بخش بعدب این مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

منبع:هفته نامه پیک سنجش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.