رموز موفقیت رتبه های برتر کنکور(بخش دوم)

در بخش گذشته به بیان اولین رمز موفقیت رتبه های برتر کنکور یعنی داشتن هدف واضح و تلاش بی‌وقفه پرداختیم.در این بخش به بیان دو ویژگی مهم دیگر می پردازیم.

2. یک‌برنامه‌ای بودن

شما برای داشتن ذهنی آرام و شفاف، باید با یک برنامه مطالعه کنید. برنامه‌ی آزمون های آزمایشی مناسب‌ترین و قابل اعتمادترین برنامه در مسیر آمادگی برای کنکور سراسری است.

gty_standardized_test_jef_121213_wblog

شما طبق برنامه‌ی آزمون ها، با آرامش تمام می‌توانید تمام درس‌ها و مباحث را در زمان مناسب چندین بار مرور کرده و به اتمام برسانید. پس برای رسیدن به هدف، با برنامه‌ای اصولی و درست درس بخوانید. برای پیشرفت و افزایش تراز، برنامه‌ی مدرسه را با برنامه‌ی راهبردی هماهنگ کنید.

3. خواب کافی و متعادل

خواب از عوامل مهم زندگی هر فرد محسوب می‌شود. تلاش به معنای خواب نامنظم یا نخوابیدن شما در شب نیست. خوابیدن 6 تا 7 ساعت در طول شب و استراحت می‌تواند موجب تجدید قوا برای شروع روزی پرانرژی و  مفید باشد.

البته نباید در میزان ساعت خواب خود افراط کنید. در مورد خواب بعدازظهر نیز نباید بیش از یک ساعت بخوابید. چون وارد خواب عمیق شده و نمی‌‌توانید به‌راحتی از خواب بیدار شوید و این باعث کسالت در ادامه‌ی روز خواهد شد و کیفیت مطالعه را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.