رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود

کنکوری‌های عزیز، نزدیک به یک سال دیگر شما باید در آزمونی شرکت کنید که به نوعی تعیین‌کننده‌ی سرنوشت شما در آینده‌ی زندگی‌تان است.

علی‌رغم سختی کنکور و همه‌ی شرایط موجود در آن مطمئن باشید اگر با برنامه‌ریزی اصولی و دقیق، به کار گیری منابع مطالعاتی استاندارد، همت و تلاش و پشتکار خوب از همین الان شروع به درس خواندن کنید بدون شک می‌توانید به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا کنید.

سعی کنید از همین ابتدای کار حداکثر بهره‌برداری از وقت و زمان را داشته باشید و روشهای صحیح مدیریت زمان را به خوبی یاد گرفته و آنها را بکار ببندید.

images

کسانی که عادت به مطالعه‌ی طولانی ندارند و به نوعی کم‌‌کار بوده‌اند باید بدانند که این ترک عادت یک‌شبه درست نمی‌شود. باید در کار استمرار داشت و همت کرد. هنوز فرصت کافی برای ترک عادات گذشته و تقویت اراده وجود دارد. کم کم شروع کنید و حجم کارتان را به‌مرور افزایش دهید.

کنکور از همه‌ی درس‌هاست؛ بنابراین از مطالعه کردن به صورت تک‌درس و مقطعی بپرهیزید؛ چون مطالعه کردن بعضی درس‌ها و رها کردن سایر درس‌ها نتیجه‌ی مطلوبی ندارد بنابراین بایستی تعادل مطالعاتی را حتما رعایت نمایید.

تا مطلبی را خوب یاد نگرفته‌اید به سراغ تست‌زنی نروید. حل مسائل و سؤالات تشریحی گوناگون موجب می‌شود تا قدرت و دست شما در محاسبه و پاسخ‌گویی به سؤالات افزایش یابد. پس تا می‌توانید با انواع تیپ سؤالات آشنا شوید.

داشتن همت و تلاش و پشتکار در مسیر رسیدن به موفقیت، حرف اول را می‌زند؛ پس تنبلی نکنید و فرصت‌ها را از دست ندهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.