روزهای باقی‌مانده و فرصتی که دارید

اگر جزء آن دسته از داوطلبان کنکوری هستید که قبل از عید درس‌ها را به‌خوبی مطالعه نکرده‌اید و همچنین دوران طلایی عید نوروز را هم از دست داده‌اید، جای نگرانی نیست.

هرچند شما زمان را تا حدودی از دست داده اید اما می‌توانید با سعی و تلاش فراوان و رعایت نکات زیر در این فرصت باقی‌مانده از زمان باقی مانده نهایت استفاده را برده و گام به گام به سمت موفقیت حرکت نمایید.

images

اولین چیزی که باید به آن توجه داشته باشید برنامه‌ریزی دقیق و اصولی است. باید این برنامه را طوری طرح کنید که توانایی اجرای آن را هم داشته باشید و از چیدمان آن خارج نشوید.

هنگام نوشتن برنامه باید توجه داشته باشید که کدام درس‌ها را تا الان نخوانده‌ یا کم خوانده‌اید و در کدام درس‌ها ضعیف هستید. هم‌چنین درس‌های بااهمیت را در برنامه‌ی خود وارد کنید.

باید زمان بیش‌تری را برای مطالعه‌ی دروس عمومی در نظر بگیرید و در عین حال بین دروس عمومی و دروس اختصاصی تعادل برقرار کنید. ساعات مطالعه‌تان را نسبت به قبل و بطور تدریجی و نه ناگهانی، افزایش دهید.

سعی کنید نقاط قوت‌تان را ثابت نگه دارید و برای سایر در‌س‌هایی که در آن‌ها ضعف دارید هدف‌گذاری کنید تا آن‌ها را نیز بهبود بخشید. با آرامش خاطر و اطمینان جلو بروید و بدانید که اگر تلاش کنید قطعاً نتیجه‌ی دلخواه خود را کسب خواهید کرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.