روزی چند ساعت درس بخوانم؟

هنوز از باز شدن مدارس مدت زیادی نگذشته است اما حجم زیادی از درس‌ها و پرسش و پاسخ و گرفتن امتحان از سوی معلم‌ها باعث وجود استرس درونم و به وجود آمدن این سؤال شده که اکنون که هنوز در ابتدای سال تحصیلی هستیم روزی چند ساعت باید درس بخوانم که در ماه‌های باقی‌مانده‌ی سال در درسی با مشکل روبه‌رو نشوم؟

بعد از کمی تأمل یاد حرفی افتادم که مشاورم در آغاز شروع مدارس به من و بقیه‌ی بچه‌ها گفت.

مشاورم گفت: «از همین ابتدای سال سعی کنید خودتان را با روش خواندن درس هر روز در همان روز عادت دهید»

index

بعد از اینکه با دقت به این فکر کردم جمله متوجه شدم که اگر هر روز که از مدرسه برمی‌گردم درس‌هایی را که همان روز به ما تدریس شده مرور کنم، در روزهای بعدی که دوباره همان درس را داریم فقط با مطالعه‌ی کوتاهی روی همان مبحث مورد نظر،تمام درس را برای خود یادآوری می‌کنم و در ذهنم تثبیت می‌شود.

اگر این روش را تا پایان سال ادامه دهم مطمئناً نصف راه را برای خودم آماده کرده‌ام و بعد از قدم اول که مرور مباحث آموخته‌شده‌ی همان روز است با اطمینان خاطر از یاد گرفتن درس‌های آن روز می‌توانم به سراغ مطالعه‌ی درس‌های فردا بروم.

پس می‌توان نتیجه گرفت در همین هفته‌های ابتدای سال با 1 الی 1/30 ساعت مرور مباحث درس‌های همان روز و حدود 2 الی 3 ساعت مطالعه‌ی درس‌های فردا می‌توانم درس خواندن را از همین ابتدا با برنامه آغاز کنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.