روش‌هاي طلایی مطالعه‌ درس‌هاي زيست،شيمي و زمين شناسی رتبه‌هاي برتر کنکور

غزاله تفاق – رتبه 5 كشور :

زيست شناسي : ابتدا يك دور كتاب را مي خواندم و به سراغ تست مي رفتم بعد به اين نتيجه رسيدم كه اگر چند كتاب را بخوانم و نكات را در آورده و سپس تست بزنم بهتر است.

معصومه عظيمي – رتبه 6 كشور :

زيست شناسي: چون تغيير رشته اي بودم با مطالعه درس زیست شناسی زيست شناسی مشكل داشتم.با راهنمايي هاي دبير زيست شناسي و مشاور مدرسه ام ساعات مطالعه زيست به تدریج را افزايش دادم .ايشان هميشه به من تذكر مي‌دادند كه بايد سعي كنم در درس زيست «سرعت» و «دقت» را با هم افزايش دهم.

فرزين واحدي – رتبه 7 كشور :

زمين شناسي: افزايش ساعت مطالعه اين درس و  افزايش دفعات مرور اين درس كمك شاياني به من در کنکور كرد.

23

مانا ماسفي – رتبه 7 منطقه 1 :

زيست : ابتدا وقتم در مطالعه كم بود اما در آخر چگونه مطالعه كردن را بيش‌تر ياد گرفتم و با دقت بيش تري خواندم.

مائده عابديان – رتبه 10 منطقه 1 :

زيست شناسي: به علت تست زياد و سرعت بالا، دقت كافي نداشتم و به تست هاي آسان با بي‌دقتي پاسخ اشتباه مي دادم با دقت بيش‌تر به متن كتاب درسي ، توانستم دقتم را بيش تر كنم. تعداد تست مهم است ولي نه به اندازه دقت درست ما.

زمين شناسي : با مطالعه ي خلاصه مطالب توانستم به درصد خوب و باور نكردني برسم كه نسبت به حجم مطالعه‌ام بسيار عالي بود.

شميم شفيعيون – رتبه 9 منطقه 1 :

زمين‌شناسي : در درس زمين‌شناسي سعي مي كردم فقط به حفظ لغات و نام كلمات دشوار بپردازم و روي مفاهيم توجه نداشتم و هميشه درصدهايم پايين بود اما از بعد از عيد متوجه شدم ، بيش‌تر سؤالات از مفاهيم مطرح مي‌شود بعد از آن بيش‌تر به شكل ها توجه كردم و شاهد جهش بسیار زيادي در درصدهايم بودم.

فاطمه ولي زاده پاشا – رتبه 8 منطقه 2 :

زيست شناسي: چون مثل دين و زندگي فقط به مفهوم دروس توجه مي كردم و به آن بسنده مي‌كردم در حالي كه كافي نبود و بايد خيلي ريزبينانه و دقيق این درس را مطالعه مي كردم.خوشبختانه خيلي زود متوجه شدم و سريع شيوه مطالعاتي خودم را تغيير دادم . وقتي آزمون هاي كانون را بررسي مي كردم به نكات مد نظر طراح توجه مي كردم و آن ها  را يا دداشت مي كردم و در حين مطالعه سعي مي كردم تا به  نكاتي كه هم سبك و مشابه بودند توجه نمايم.در اواخر چون سبك سؤالات کنکور را كاملاً متوجه شده بودم  و مي دانستم بايد به چه نكاتي بيش‌تر توجه نمايم و همان كارها را مي كردم  كه  باعث افزايش درصدم شد.

محمد رضا غلامي – رتبه 10 منقه 2 :

شيمي : ابتدا سعي مي كردم شيمي را مثل زيست مطالعه نمايم اما پس از چند آزمون ، متوجه شدم شيمي را بايد با تست و حل مسأله مطالعه كرد و توانستم به شرايط مطلوبي برسم.

محمد نوروزي – رتبه 8 منطقه 3 :

زيست شناسي : بخاطر تغيير رشته ، در اين درس ضعف داشتم كه با نوشتن نكات مهم در كتاب درسي و مرور مكرر آن‌ها در طول سال، ضعفم در اين درس بر طرف شد.

مصيب سليماني – رتبه 6 منطقه 3 :

زمين شناسي : در ابتدا خط به خط كتاب را حفظ مي‌كردم به همين خاطر مسائل مفهومي را نمی‌توانستم پاسخ دهم ، از طرفي بعد از يكي دو هفته 70% نكات مهم كتاب را فراموش مي‌كردم و مجبور بودم با صرف وقت زيادي دوباره كتاب را مطالعه كنم.كاري كه در اين مورد انجام دادم اين بود كه در دوران طلايي ، درس هاي حفظي مثل سنگ ها را خلاصه كردم. همين بود كه با صرف وقت كم‌تري براي اين درس ( كه درس خيلي مهمي به حساب نمي آمد ) ، مطالب كتاب را مرور كنم.

نفيسه مهيايي – رتبه 3 شاهد :

زيست شناسي: در ابتدا كتاب درسي را مثل دوران دبيرستان مي‌خواندم و حفظ مي‌كردم اما در چند آزمون كه با سؤال‌هاي زيست آشنا شدم متوجه اشتباه خودم شده و كتاب را دقيق‌تر يعني خيلي نكته اي مطالعه كردم .

صديقه مويدي – رتبه 8 شاهد :

زيست شناسي : اين دو درس نياز به مطالعه فراوان دارد ، بارها بايد خواند تا نكات ريزش را دريافت طوري كه تسلط يافت و در آخر هر سه كتاب را بهم مسلط كرد و بهنكات مرتبطش كه در سال هاي ديگر هم به چشم مي خورد توجه كنيم ، توصيه مي كنم اين دو درس را زمان هاي نزديك به آزمون سراسری خيلي بيش تر بخوانيم چون اين دو درس بسيار فرار هستند.

فاطمه زرندي – رتبه 4 شاهد :

زيست شناسي : در ابتدا نكته خواني و دقيق خواني نداشتم اما به دليل نكته سنجي بالا در درس زيست‌ شناسي به اين دقت عمل رسيدم و ياد گرفتم  درس زيست را علاوه بر اين كه خط خط بخوانم ، حفظ نمايم  بويژه در درس زيست حفظ كردن خيلي نياز است.

ميلاد قادري –رتبه 10 منطقه :

زمين شناسي : در ابتداي امر در درس زمين شناسي مشكل داشتم و علت آن تغيير رشته من بود و اين كه كتاب هاي سوم و پيش را به موازات هم مي خواندم بعدها متوجه شدم كه كتاب هاي سوم پايه و مقدمه‌ي كتاب پيش است و براي مطالعه زمين شناسی، تسلط اوليه بر روي كتاب سوم لازم است ،پس ابتدا كتاب سوم را محور مطالعاتي خود قرار دادم  و تا كاملاً به آن مسلط نشدم هرگز به سراغ پيش نرفتم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.