روش جمع‌بندی کنکور ۹۷ در ماه آخر

روش مطالعه استانداردی که به داوطلبان کنکور سراسری در روزهای باقی مانده تا زمان برگزاری آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ توصیه می شود روش جمع بندی سه روز یکبار است.

این روش شامل سه مرحله کلیدی است که عبارتند از:

مرحله‌ی اول: آزمون دادن

در این مرحله شما زمان خود را به دوره‌های دو یا سه‌روزه تقسیم می‌کنید و صبح روز اول را آزمون می‌دهید. البته این آزمون باید یک کنکور جامع باشد و بهتر است شرایط کنکور نیز به طور کامل شبیه‌سازی شود.

index

مرحله‌ی دوم: تحلیل آزمون و برنامه‌ریزی

در این مرحله شما پس از یک استراحت کوتاه آزمون خود را تحلیل می‌کنید و در هر درس مبحث‌هایی را که اشتباه جواب داده‌اید یا نتوانسته‌اید جواب دهید مشخص می‌کنید؛ بعد از تحلیل آزمون برای مدت‌زمان باقی‌مانده یک برنامه‌ی جامع بنویسید و برای برنامه‌ریزی جامع به نکات زیر توجه کنید:

۱٫ باید در طول دو و نیم‌روز مطالعه به طور تقریبی ۲۵ ساعت مطالعه کنید و اگر یک و نیم‌روز فرصت دارید باید تقریباً ۱۵ ساعت مطالعه کنید و سعی کنید ۳۰ درصد زمان خود را به دروس عمومی و ۶۰ درصد را به رفع اشکال دروس اختصاصی بپردازید.

۲٫ برنامه‌ریزی را دقیق انجام دهید. مثلاً بنویسید از چه ساعت تا چه ساعتی و کدام نیم‌روز کدام درس باشد و از هر درس بیش‌تر چه مبحثی بخوانید و از چه منابعی استفاده کنید.

مرحله‌ی سوم: اجرای برنامه

در این مرحله باید برنامه‌ی شما به طور دقیق اجرا شود و نگران ضعف و دوره‌ی مطالب نباشید؛ چون هر ضعفی که داشته باشید در آزمون‌های بعد معین خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.