روش سه روز یک‌بار و روژان ربانی، رتبه 7 کنکور ریاضی 92

لطفا خودتان را معرفی کنید:

روژان ربانی رتبه 7 کنکور سراسری سال 92 در رشته ریاضی هستم که در حال حاضر در رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف مشغول به تحصیل هستم.

……………………………………………..

در اجرای جمع‌بندی به روش 3 روز یک‌بار، از کدام خلاقیت‌های فردی و توانایی‌های شخصی خودتان بهره گرفتید؟

ارزیابی آزمون‌ها در روش 3 روز‌یکبار برایم فرق داشت. کوچکترین بی‌دقتی‌هایم را هم می‌نوشتم این‌که کدام درس کجا و چه مبحث خاصی را اشتباه کرده بودم را در دفتری مشابه کلاسور  یادداشت می‌کردم و چون تست‌های کنکور مشابه هم هستند بی‌دقتی‌هایم هم شبیه هم بود قبل آزمون هم هر بار آن مطالب را بطور کامل و با دقت بسیار زیادی، مرور می‌کردم.

……………………………………………..

حضور در 3 آزمون های آزمایشی جامع و نتایج‌ آن‌ها چه دستاورد علمی، روانی و مدیریتی، مهارتی، تکنیکی روی کنکور شما داشت؟

 فرقی که داشت، با توجه به این‌که یک درس سخت بود سبب شد که کنترلم سر جلسه آزمون بیشتر شود، سر برگه آزمون هم قید کرده بودند که یک درس قرار است سخت شود با این‌که می‌دانستم یک درس سخت است برنامه‌ا‌ی که داشتم را منسجم انتخاب کردم که با سخت بودن یک درس بهم نخورد و بهم نزنم و همه تکینک‌های تست زنی را هم سر آزمون‌ ها اجرا کردم این تکنیک‌ها را اجرا می‌کردم ولی کامل‌ترش را در این آزمون‌ها اجرا کردم.

index

روز قبل از کنکور چه کار کردید؟

چون 2 روز قبل کنکور به دلیل مشکلی درس نخوانده بودم روز قبل از کنکور درس خواندم ولی به خودم فشار نیاوردم و در حدی هم نخواندم که استرس بگیرم و عصر بیرون رفتیم.

……………………………………………..

در مورد روز کنکور خودتان کمی صحبت کنید. آیا اتفاق خاصی نیفتاد یا شرایطی که مجبور به مدیریت شرایط شوید؟

هنگام پخش برگه‌ها راهروی ما مراقب نداشت و نسبت به دیگران برگه‌ها با تاخیر توزیع شد ولی این موضوع خیلی سبب نشد روی نتیجه‌ی کنکورم تاثیر بگذارد.

……………………………………………..

تورق سریع را چند روزه و چگونه انجام دادید؟

هفته‌ی آخر و کمتر از یک هفته بود چون به جمع‌بندی بیشتر توجه داشتم و چون در دوران جمع‌بندی مرور کرده بودم تورق سریع من خیلی کم طول کشید.

……………………………………………..

انتخاب رشته را از چه زمانی آغاز کردید؟ در طولانی مدت بود یا سریع؟

بعد از کنکور یک استراحت واقعی به خودم دادم تا انتخاب رشته. بعد در زمان عادی که همه زمان می‌گذارند از قبل از نتایج شروع کردم به انتخاب رشته جدی فکر کردم و با دیگران گفتگو و مشورت کردم و پرس‌و جو کردم.

……………………………………………..

در مورد نقش اولیا صحبت کنید، کارهایی که والدین شما برایتان انجام دادند و تاثیر گذار می‌دانید و اگر نبود خلاء بود؟

خرید کتاب و موارد مشابه بود ولی به نظرم کار خیلی مهمی که کردند این بود که جو خانه‌ی ما عادی بود و اصلا پرتنش نبود که انگار یک نفر کنکور دارد و علاوه بر این‌که در کلامشان می‌گفتند رتبه برایشان مهم نیست طوری رفتار می‌کردند که روی رتبه من تاکید نمی‌کردند حتی وقتی من خودم روی رتبه خیلی تمرکز داشتم سعی می‌کردند فکرم را تغییر بدهند.

……………………………………………..

نکته‌ای هست که بخواهید در پایان حتما به کنکوری‌های 94 بگویید؟

الان دانش‌آموزان حس خستگی و یک استرس یا حتی کمی ناامیدی دارند ولی در این دوران حتی اگر نتیجه‌ی جمع‌بندی آن‌ها خوب نباشد یا مطابق میل آن‌ها نباشد نگران نباشند خیلی فرصت دارند برای بهتر شدن و به مرور که این روش‌های 3 روز یک‌بار را اجرا می‌کنند رشد می‌کنند و نتیجه‌ی آن‌ها بهتر می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.