روش صحیح تحلیل آزمون های جمع بندی برای داوطلبان کنکور ۹۹

🔹سوال شما:

سلام چطور باید آزمون های جمع بندی رو که میدیم رو تحلیل کنیم؟

پاسخ:

١- در تحلیل آزمون،تمامی سوالات اعم از غلط،نرده و صحیح را بررسی کنید. البته کارنامه تحلیل آزمون گرینه ٢، به شما کمک خواهد کرد تا متناسب با وضعیت پاسخگویی در هر درس، در مورد اقداماتی که باید برای تسلط و یادگیری موضوع انجام دهید، تصمیم گیری نمایید.

٢- حتما سوالاتی که در آزمون درست پاسخ صحیح داده اید نیز بررسی کنید، زیرا ممکن است راه حلی ساده تر از راه حل فعلی شما ارائه شده باشد.
همچنین سوالاتی که نکته دار هستند علامتدار کرده و نکات آن ها را وارد خلاصه نویسی های خود کرده و سعی کنید آن ها را مرور کنید.

۱۹۲۰_doctors039day2018

٣- اگر علت عدم پاسخگویی به سؤالات در آزمون، معلومات است، پیشنهاد می شود از ابزاهای کمک آموزشی مناسب (نظیر کتاب تست و یا کلاس) استفاده نمایید تا مدت زمان یادگیری مباحث کاهش یابد و بتوانید برای تکمیل آموخته های خود از تست زنی به شیوه آموزشی استفاده کنید.

۴- اما اگر علت عدم نتیجه گیری، بی دقتی در آزمون های آزمایشی است، توصیه می شود لسیت بی دقتی های خود را یادداشت کرده و روز قبل از آزمون آزمایشی، لیست را مرور کنید تا میزان بی دقتی های شما کاهش یابد.

۵- علت پاسخ ندادن به سوالات را نیز بیابید.
درصورتیکه به دلیل کمبود وقت نتوانسته اید به سوالات پاسخ دهید، باید با افزایش تعداد تست آموزشی و ایجاد تسلط روی مباحث این مشکل را رفع نمایید.

۶- همچنین اگر علت عدم پاسخگویی شما مفهومی بودن سوالات  یا متوجه نشدن دروس باشد، می توانید با مطالعه دقیق و مجدد مطالب و زدن تست های آموزشی فراوان، مطالب را به صورت عمقی در ذهن خود تثبیت نمایید.

٧- البته بسیاری از راه کارها در کارنامه های مشاوره ای پس از هر آزمون در اختیار شما قرار خواهند گرفت.

٨- پس از آزمون و استراحت چند ساعته تحلیل آزمون را در همان روز آزمون انجام دهید.
زیرا با گذشت زمان، مشکلات و راه حل های آزمون را از یاد خواهید برد و تحلیل آزمون شما دقیق نخواهد بود.

بنابراین تحلیل آزمون های آزمایشی را جدی گرفته وسعی کنید پس از آزمون این روند را انجام داده و تمامی سوالات را بررسی کنید، تا بتوانید با تصمیمات راهبردی دقیق ادامه راه را طی کنید.

 

منبع:گزینه دو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.