روش صحیح تست زنی برای کنکور

آيا تا به حال شنيده‌‌ايد افرادي هستند كه در كلاس، دانش‌آموز ممتاز و برجسته ای نبوده ولي در آزمون سراسری به راحتي رتبه‌هاي برتر را كسب کرده‌‌اند؟

این اصل مهم و کلیدی را همیشه به خاطر داشته باشید که تست‌زني در كنكور سراسری تكنيك‌ها و روش‌هاي خاص خود را دارد كه آشنايي با آن‌ها تأثير بسزايي در مديريت زمان در جلسه‌ی كنكور و موفقيت داوطلبان دارد. از تکنیک‌های تست‌زنی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

images

1.   در آزمون‌های تستی: هر پاسخ صحیح، یک نمره‌ی مثبت و هر 3 پاسخ نادرست یک نمره‌ی منفی دارد. ارزش تمام سؤال‌های یک درس یکسان است و نباید بی‌مورد روی یک سؤال بیش از اندازه مکث کنید؛ به طوری که از سایر تست‌ها بازمانید.

2.   از تکنیک × و – استفاده کنید. ابتدا به سراغ تست‌های ساده‌تر بروید و با سؤالات دشوار یا وقت‌گیر درگیر نشوید و از آن‌ها موقتاً رد شوید و کنارشان یک علامت ضربدر بگذارید. تست‌هایی را که بلد نیستید قاطعانه کنار بگذارید و کنار آن‌ها یک علامت منها بگذارید. نباید با فکر کردن به این تست‌ها وقت خود را تلف کنید.

3.   در مواجهه با تست‌های آسان، به آسان بودن آن‌ها شک نکرده و به دنبال پیچیده کردن آن‌ها نباشید.

4.   از هیچ سؤالی نخوانده رد نشوید؛ زیرا ممکن است پس از چند سؤال دشوار سؤالات ساده‌ای پیدا کنید.

5.   سعی کنید در حین خواندن صورت سؤال، داده‌ها و خواسته‌ی مسئله را مشخص کنید. بدین ترتیب از دوباره‌‌خوانی سؤال جلوگیری می‌شود. بهتر است این تمرین را در منزل هم انجام دهید.

6.   در پایان جلسه‌ی آزمون، ذهن و حافظه‌ی شما خسته و ضعیف است؛ بنابراین نباید به پاسخ‌هایی که داده‌اید شک کنید و آن‌ها را دستکاری کنید. معمولاً پاسخ دوم، اشتباه از آب درمی‌آید.

7.   بعد از پاسخ دادن به هر ده سؤال شماره‌ی سؤال را با پاسخ‌نامه کنترل کنید تا آن‌ها را جابه‌جا وارد نکرده باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.