روش صحیح مطالعه درس ریاضیات

در این مقاله بطور اجمالی به بیان روش صحیح مطالعه درس ریاضیات که یکی از دروس مهم و تاثیرگذار در امتحان نهایی و کنکور است می پردازیم:

1. برای ریاضی زمان بگذارید.

ریاضی درسی برای شب امتحان نیست. ریاضی درسی است که یادگیری و فهم آن تابع زمان‌بندی است و در گذر زمان اتفاق می‌افتد. همان طور که با مطالعه‌ی کتاب فنون بستکبال هیچ‌ وقت نمی‌توانید بسکتبالیست شوید باید این فنون را در عمل انجام دهید و هم‌چنین تکرار کنید. پس برای فهم ریاضی نمی‌توانید صرفاً با مطالعه‌ شفاهی آن را فرا بگیرید بلکه باید حتماً تمرین کنید.

2. زیاد تکرار کنید، زیاد تمرین کنید.

شما باید بر اساس زمان‌بندی مناسب هر چند وقت یک‌بار مطالب گذشته را تکرار کنید؛ چون به مرور زمان اطلاعات را فراموش می‌کنید. سعی کنید همیشه برنامه‌ تکرار و تمرین منظم و مستمر داشته باشید.

index

3. فقط ریاضی بخوانید آن هم با تمرکز

شما نمی‌توانید هم‌زمان با مطالعه‌ ریاضی کارهای دیگری انجام دهید. سعی کنید هنگام مطالعه‌ ریاضی حتماً با تمرکز ویژه این کار را انجام دهید.

4. حل تمرینات بدون نگاه کردن به جواب‌ها

باید تلاش کنید تمرین‌ها را خودتان بدون هیچ کمکی حل کنید. این کار باعث می‌شود بدانید که از فرمول‌هایی که خوانده‌اید کجا و چگونه باید استفاده کنید.

5. هیچ وقت قبل از خواندن نگویید می‌دانم.

شما باید وارد کار عملی شوید. وقتی فکر می‌کنید بلد هستید باعث می‌شود به خوبی مطالعه نکنید و هم‌چنین به دلیل سهل‌انگاری شاید به نکات ظریف دقت نکنید. همان طور که تا قبل از رانندگی با استفاده از کتاب آموزش رانندگی نمی‌توانید راننده شوید در درس ریاضی هم بدون حل تمرین نمی‌توانید بر آن تسلط پیدا کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.