روش مطالعه‌تان را پیدا کنید

هر درسی روش مطالعه‌ی خاص خودش را دارد و هر دانش‌آموزی هم روش مطالعه‌ی خاص خودش را دارد.اگر می‌خواهید موفقیت تحصیلی بیش‌تری را به دست بیاورید باید به این دو موضوع خوب فکر کنید:

1- روش مطالعه‌ی خودتان را داشته باشید.

حالت روحی(مود) خودتان را بشناسید و بر اساس آن روش مطالعه‌ی خودتان را به دست بیاورید. هر دانش‌آموزی باید همین کار را بکند و روش مطالعه‌ی خودش را کشف کند. توجه به روش‌های مطالعه‌ی دیگران به چشمان بسته و بدون توجه به خود ویژگی‌های خودتان ممکن است که نتایج خوبی برایتان نداشته باشد. اما اگر خودتان را خوب بشناسید و به دنبال روش مطالعه‌ی خودتان باشید مطمئن باشید که نتیجه‌ی بهتری می‌گیرید. البته طبیعی است که ممکن است بعضی از روش‌های شما کارامد نباشند و به دنبال تغییر آن باشید. در این‌جا هم بهتر است مشورت‌های لازم را با پدر و مادر، معلم، مشاو و دوستان خود بکنید و بعد به بهترین روش مطالعه و درس خواندن را برای خودتان انتخاب کنید.

index

2- برای هر درس روش خاص خودش را داشته باشید.

شما در هر درس نیاز به این دارید که روش خاص خودش را کشف کنید. فراموش نکنید که ریاضیات را همان‌طوری نخوانید که زیست شناسی را مطالعه می‌کنید و عربی هم روش مطالعه‌ی خاص خودش را دارد و با مطالعه‌ی ادبیات فارسی ممکن است متفاوت باشد.

اما مهم‌ترین مسئله در این‌جا این است که نقش اصلی و کلیدی را خود شما دارید و شما باید انتخاب‌ روش را انجام بدهید.روشی خوب است که شما با شادابی آن را انجام بدهید و سعی در تداوم اجرای آن داشته باشید تا کیفیت مطالعه خود را بالا ببرید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.