روش مطالعه درس عربی برای کنکور

در مقالات متعددی که در این سایت در رابطه با مطالعه و درس خواندن ارایه دادیم بر این نکته مهم و کلیدی تاکید داشتیم که برای پیشرفت درسی لازم است تعادل مطالعاتی داشته باشیم؛ مثلاً تعادل بین تستی و تشریحی، برنامه‌ی مدرسه و برنامه‌ی آزمون آزمایشی و مهم‌تر از همه درس‌های عمومی و اختصاصی.

دانش‌آموزان اغلب از درس‌های عمومی و به ویژه از درس عربی غافل هستند و فکر می‌کنند در مدت کوتاهی می‌توانند درس عربی را تقویت کنند و با این استدلال که درس عربی در سال چهارم دبیرستان تدریس نمی‌شود به این فکر می‌کنند که فرصت و زمان کافی برای مطالعه‌ی این درس را دارند؛ اما فراموش کرده‌اند که موفقیت در درس عربی بدون برنامه‌ریزی و آمادگی قبلی غیر ممکن است.

درس عربی یکی از درس‌هایی است که  روش خواندن آن با بقیه‌ی درس‌های عمومی متفاوت است و به یک برنامه‌ریزی طولانی و نسبتاً متمرکز و منطبق بر مراحل یادگیری، نیاز دارد. برای درس عربی دانش‌آموز باید در رابطه با ترجمه به فعل و زمان فعل و در موارد مشابه به موارد ساده‌ای مانند ضمایر یا مفرد و جمع بودن کلمات دقت کند. هم‌چنین در بخش درک مطلب، دقت در مفاهیم کلی مطالب بسیار مهم است. یادتان باشد برای تسلط بیش‌تر بر تست‌های عمومی و به ویژه درس عربی، تست‌های کنکورهای سراسری سال‌های قبل را در برنامه‌ی مطالعه‌ی خود داشته باشید تا در جلسه‌ی کنکور بر سؤالات درس عربی مسلط باشید. برای این امر کتاب های تست استادارد موجود در بازار که البته دارای پاسخهای تشریحی کامل و دقیق هستند میتواند مناسب‌ترین انتخاب باشد تا بتوانید با سبک سؤالات کنکور سراسری و نحوه‌ی تفکر طراحان سؤالات کنکور سراسری آشنا شوید.

C224-1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.