روش مطالعه دروس ریاضی رشته ریاضی(بخش پایانی)

در بخش پایانی از این سلسله از مقالات در رابطه با نحوه مطالعه دروس ریاضی رشته ریاضی به طور اجمالی به بیان نکات کلیدی برای مطالعه و یادگیری بهتر این درس می پردازیم.
 
1- شما نمي‌توانيد رياضيات را فقط با خواندن و گوش دادن ياد بگيريد. قسمت زيادي از يادگيري رياضيات به تمرين کردن زياد بستگي دارد. ياد گرفتن چگونگي استفاده از فرمول‌ها و روش‌ها نيز بسيار مهم است.
 
2- رياضيات، يک موضوع زنجيره‌اي است و مطلبي که در يک روز معيّن درس داده مي‌شود، بر اساس آموخته‌هاي روزهاي قبل است؛ پس سعي کنيد که تمام مطالب را بخوبي و در زمان لازم ياد بگيريد.
 
index
 

3- فرمول‌ها و روش‌هاي بسيار زيادي در رياضيات وجود دارد. سعي کنيد که بر روش‌هاي کليدي مسلط شويد. اين کار، ميزان اطلاعاتي را که بايد براي حل مسايل به خاطر بسپاريد، کاهش خواهد داد.
 
4- وقتي روشي را براي حل يک مساله ياد گرفتيد، در بيشتر موارد، دقيقاً همان روش براي حل ديگر مسايل هم مي‌تواند استفاده شود. وقتي با مساله‌ جديدي روبرو مي‌شويد، سعي کنيد که آموخته‌هاي قبلي خود را در حل مساله جديد به کار ببريد.
 
5- فرهنگ لغات رياضي را ياد بگيريد. اغلب کلمه‌اي که در رياضي مورد استفاده قرار مي‌گيرد، وقتي در مبحثي غير از رياضي مورد استفاده قرار مي‌گيرد، معناي متفاوتي مي‌دهد. کلمات و اصطلاحات جديد رياضي و معناي رياضي آنها را در قسمت‌هاي خاصي از دفتر خود وارد کنيد.
 
6-براي يادگيري بهتر رياضيات، حتماً از ابتداي دبيرستان شروع کنيد؛ زيرا رياضي از جمله درس‌هايي است که مطالبش به صورت زنجيره‌وار به هم وصل است و دانستن مطالب قبلي، نقش مهمي در يادگيري مطالب بعدي دارد.

7- کتابهاي درسي رياضي دبيرستان، بسيار مهمند؛ پس سعي کنيد که ابتدا کتاب‌ها را مطالعه کنيد و سپس به سراغ جزوه و ساير ابزارهاي کمک آموزشي برويد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.