روش مطالعه دروس ریاضی رشته ریاضی(بخش پنجم)

در بخش چهارم از این سلسله مقالات یه بیان روش مطالعه حساب دیفرانسیل و ریاضیات پایه پرداختیم.در این قسمت روش مطالعه ریاضیات گسسته و هندسه تحليلي و جبر خطي را توضیح خواهیم داد.
 
پ- رياضيات گسسته
 
 رياضيات گسسته شامل مطالبي جالب و متنوع و در عين حال متفاوت از آن چيزي است که تاکنون در رياضيات ارايه شده است. پيش از مطالعه فصول، احتمال و ترکيبات در کتاب گسسته، حتماً به کتاب جبر و احتمال مراجعه کنيد؛ زيرا در کتاب گسسته، به مطالب پايه‌اي اشاره‌اي نشده و تنها به ادامه آنها پرداخته شده است.
 
پيشنهاد مي‌شود قبل از اينکه به سراغ تست‌ها برويد، حتماً تعدادي مسايل تشريحي حل کنيد. به علت گستردگي موضوعات اين کتاب در آزمون سراسري، در اکثر سال‌ها، قالب‌هاي مشخصي در طراحي سؤالات در نظر گرفته شده است؛ بدين معنا که ساختار سؤالات در سال‌هاي مختلف شبيه به هم است؛ از اين رو، حل سؤالات کنکور سال‌هاي گذشته اهميت ويژه اي دارد و علاوه بر آشنا کردن شما با ساختار سؤالات، شيوه مطالعه شما را نيز اصلاح مي‌کند. 
 
exam-copy-300x266
 

 
ت- هندسه تحليلي و جبر خطي
 
اين دروس، حدود 20 درصد پرسش‌هاي کنکور را به خود اختصاص مي‌دهد. در اين ميان، 60 درصد پرسش‌ها از هندسه تحليلي و جبرخطي و مابقي از هندسه 1 و 2 و هندسه فضايي است. 
براي نتيجه‌گيري بهتر در هندسه 1و2 (بخصوص بخش فضايي هندسه2) فهرستي از قضايا و صورت تمرينات مهم کتاب درسي را تهيه و آن را در دراز مدت، چندين مرتبه مرور کنيد. از اين طريق، شما در حل تست‌ها تبحر کافي را به دست خواهيد آورد.
 
 معمولاً تست هاي هندسه تحليلي در يک قالب مشخص بوده و برخي از تست‌هاي آن نسبتا وقت‌گير هستند؛ پس حتما دقت کنيد که تنها درصورت داشتن وقت کافي بايد به حل آنها بپردازيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.