روش مطالعه دروس ریاضی رشته ریاضی(بخش چهارم)

در بخشهای گذشته از این سلسله مقالات به بیان سه مرحله ابتدایی از مطالعه دروس ریاضی رشته ریاضی یعنی مرحله یادگیری،تمرین و مرور پرداختیم.حالا که راه و روش‌هاي مطالعه کلي درس رياضي را بيان کرديم، درباره نحوه مطالعه بخش‌هاي مختلف اين درس نيز توضيحاتي ارايه مي‌دهيم.
 
همان طور که مي‌دانيد، سؤالات درس رياضيات در گروه آزمايشي علوم رياضي و فني به اين بخش‌ها تقسيم مي‌شود: 1- حساب ديفرانسيل، 2- رياضيات پايه، 3- رياضيات گسسته، 4- هندسه تحليلي و جبر خطي.
 
CF6786

 
 الف- حساب ديفرانسيل
 
 حساب ديفرانسيل به علت دارا بودن بيشترين درصد پرسش‌هاي رياضي از اهميت ويژه‌اي برخوردار است. تقريباً 35 درصد پرسش‌هاي رياضيات در آزمون سراسري گروه آزمايشي علوم رياضي و فني از مباحث اين درس مطرح مي‌شود.
 
 ب- رياضيات پايه
 
 رياضيات پايه شامل رياضيات پايه اول، دوم و سوم دبيرستان است. مطالب اين دروس، پايه و اساس رياضيات را شکل مي‌دهند و درک و فهم آن، کمک بسيار زيادي در يادگيري بهتر دروس پيش دانشگاهي مي‌کند.
 
بنابراین فهم رياضيات بايستی حتما از پايه مورد توجه بسيار زيادي قرار گيرد. اگر دانش‌آموز سال سوم هستيد و اين مطلب را مي‌خوانيد، از همين حالا حساب جداگانه‌اي براي درس حسابان باز کنيد تا در سال آينده با درس حساب ديفرانسيل مشکلي نداشته و بتوانيد در آن پيشرفت خوبي داشته باشيد. 
 
در اين درس سعي کنيد که پيوستگي مطالب را حفظ کنيد.برای این منظور ابتدا از بحث مثلثات شروع و سعي کنيد که تمام نکات و فرمول‌هاي مربوط به آن را بخوبی ياد بگيريد؛ چون مثلثات در تمام مباحث بعدي کاربرد دارد و مباحث تابع، دنباله، حد، پيوستگي، مشتق و انتگرال را پس از آن بخوانيد. در اين درس تا مي‌توانيد در بازه های زمانی منظم و مستمر به عنوان تمرين تست بزنيد و حتماً مرور درس‌ها و تست‌ها را در برنامه مطالعاتی خود قرار دهيد. 
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.