روش مطالعه ریاضیات تجربی به قلم رتبه 90 کنکور

ریاضی درسیه که برای اکثر دانش آموزای رشته تجربی تبدیل به سخت ترین درس توی دروس اختصاصی شده و خوندن و درصد زدن توی این درس یه کار شاق به حساب میاد اما برای دکتر شدن چاره ای نیست جز اینکه این درس رو بخونید بتونید درصد خوبی تو کنکور بزنید.

 

این نکته رو بدونید که اگه یه درس برای شما سخته باید زحمت بیشتری روی اون درس بکشید و با جدیت و انگیزه بیشتری اونو بخونید نه اینکه چون حل کردن مسائل اون درس برای شما دشواره از اینکه سمت اون درس برید بترسید و مدام خوندن ریاضی رو به هفته های بعد موکول کنید.

فرض میکنیم شما پس از مطالعه یک مبحث سراغ تست های اون مبحث میرید و از 50 تا تستش بار اول فقط 10 تا تست رو میتونید جواب بدید.بعد از این اتفاق شما دو تا برخورد می تونید داشته باشید:

images

1- اینکه اعصابتون خورد بشه و بطور کلی نا امید بشید و بگید من ریاضی اصلا تو مخم نمیره و اونو کنار بگذارید و چند هفته بعد دوباره با ناامیدی به فکر ریاضی خوندن بیفتید.

2- یا اینکه دوباه با همون جدیت بار اول سراغ اون مبحث برید و اونو دوباره با دقت بخونید(البته میدونم خوندن مبحثی که خوب یادش نگرفتید و خیلی دوسش ندارید چه عذابیه ولی باور کنید خود من هم در ابتدا این شکلی بودم) و دوباره سراغ تست ها برید و این بار خودتون میبینید که بیشتر از 10تا تست اولو جواب میدید.

قصه ریاضی برای دانش آموزایی که پایه ضعیفی دارند قصه قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شوده . وقتی که شما پایه ریاضیتون ضعیفه و در ابتدای یادگیری ریاضیات هستید به هیچ وجه این انتظار رو از خودتون نداشته باشید که با یک تلاش چند روزه یا یک هفته ای نتیجه دلخواهتون رو بگیرید.برای اینکار باید سماجت و پشتکار به خرج داد و اون وقته که شما پیشرفت خودتونو پله به پله احساس میکنید و قدم به قدم در ریاضی حرفه ای تر میشید.

حالا بریم سراغ تحلیل درس و مباحث:

اول به این سوال جواب بدید که به نظر شما برای قبولی شما به چه درصدی نیاز دارید؟

بالای پنجاه درصد!

نه خیر اصلا اینطور نیست دوست صمیمی خودم آقای محمد سعیدی سال91 با بیست درصد ریاضی رتبه 1800 منطقه دو رو آورد و الان دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی سنندجه.

این رو بدونید که 30 درصد ریاضی (در صورتی که بقیه درصداتون در حد متوسط باشه) یه ساحل آرامشه برای قبولی شما.

در بخش بعدی این مقاله مباحثی رو بهتون میگم که با دیگر مباحث ریاضیات ارتباط و پیوستگی کمتری دارند.یعنی لازم نیست برای جواب دادن به سوالات اون ها پایه ریاضی قوی ای داشته باشید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.