روش مطالعه زبان انگلیسی برای کنکور

در مقالات گذشته بارها و بارها یادآور شده ایم که کسب درصدی مطلوب در دروس عمومی بویژه در درس زبان انگلیسی، کمک قابل توجهی به کسب رتبه‌ی مطلوبتان در آزمون سراسری خواهد کرد.

هر دانش‌آموز و داوطلب کنکور روش مطالعه‌ی خاص خود را دارد. هدف از این نوشته ایجاد یک چارچوب کلی در ذهن برای کشف روش مناسب برای مطالعه زبان انگلیسی است:

این درس حجم کمی برای مطالعه دارد؛ به گونه‌ای که با توجه به برنامه‌ی آزمون های آزمایشی چندین بار مرور خواهد شد.برای مطالعه این درس روش زیر توصیه می شود:

images

1. قواعد: طبق برنامه‌ی آزمون آزمایشی تان قواعد را درس به درس پیش ببرید. بعد از مطالعه‌ی تمام قواعد یک درس، تعدادی تست را تمرین کنید تا مطالب در ذهنتان تثبیت شود.

2. لغات: واژه‌های موجود در کتاب درسی را به صورت سطر به سطر مطالعه کنید. می‌توانید این واژه‌ها را در برگه‌ای جدا یادداشت کرده و هر شب به مدت 10 تا 15 دقیقه این واژه‌ها را مرور کنید.

3. کلوزتست و ریدینگ: از چالش‌انگیزترین قسمت‌های زبان است. برای کسب مهارت در این قسمت، مهم‌ترین کار، تمرین مستمر است.  هر شب 1 متن ریدینگ و 1 متن کلوزتست را با اعمال زمان کار کنید. بعد از یک ماه عادت به این روند می‌توانید با 2 ریدینگ و 1 کلوزتست کار را پیش ببرید. روال طرح این قسمت در کنکور، بر همین مبنا خواهد بود.

هنگام مطالعه‌ی متن‌ها، برای افزایش سرعت، کلمات را فقط با چشم بخوانید. سعی کنید کلمات را به زبان نیاورید. برای کاهش زمان مورد نیاز برای پاسخ‌گویی می‌توانید سؤالات را با نگاهی اجمالی مرور کرده و سپس به سراغ متن بروید. به خاطر داشته باشید اگر در متن مورد نظر، یک یا چند کلمه برای شما مبهم بود، نباید ذهن خود را درگیر این موضوع کنید. دریافت مفهوم کلی متن برای پاسخ‌گویی به بسیاری از سؤالات این قسمت کافی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.