روش مطالعه زبان و ادبیات فارسی برای کنکور

زبان و ادبیات فارسی با ضریب 4 مهمترین درس در میان دروس عمومی در آزمون سراسری بشمار می آید. بنابراین سعی کنید برای عملکرد بهتر در این درس آن را بصورت مبحثی مطالعه کنید:

لغات و املا: برای مطالعه‌ی این بخش سعی کنید لغات ستاره‌‌دار و لغات توضیحات را در قسمتی کنار یکدیگر یادداشت کرده و سپس تا آزمون چند بار مرور کنید و هم‌چنین می‌توانید از جعبه‌ی لایتنر استفاده کنید.

قرابت معنایی: برای افزایش تسلط در این‌ گونه تست‌ها، سعی کنید معانی ابیات کتاب درسی را خوب بفهمید و سپس تمرین کنید. در مرحله‌ی اول بهترین منبع، سؤال‌های کنکور است که معمولاً نه سؤال آخر سؤال‌های ادبیات کنکور را شامل می‌شود.

images

تاریخ ادبیات: این بخش را به صورت رمزگذاری و تصویری مطالعه کنید؛ زیرا با این روش مطالب در حافظه‌ی بلندمدت شما خواهد رفت. ضمناً از اعلام انتهای کتاب درسی غافل نشوید.

آرایه‌های ادبی: برای تسلط در این بخش نیز بهترین کار، تمرین زیاد سؤال‌های کنکور سراسری است. البته درک اولیه از مفاهیم آرایه‌ها بسیار مهم است.

زبان فارسی: این بخش در آخرین اولویت مطالعاتی درس ادبیات قرار می‌گیرد و برای تفکیک رتبه‌های برتر، این درس مورد توجه طراحان قرار می‌گیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.