روش مطالعه عربی برای کنکور

عربي درسي است که در کنکور سراسري ميانگين درصد پاييني دارد و اگر داوطلبی روي اين درس سرمايه‌‌گذاري کند مي‌تواند تراز بسیار مناسب و خوبي کسب کند؛ اما چه‌طور می‌توانیم عربي را بالاي 70 درصد پاسخ دهیم؟

بخش اول درس عربي مربوط به تست‌هاي ترجمه است که 8 تست از اين مبحث طرح مي‌شود. براي تسلط روی این قسمت فقط کافي است فنون ترجمه را اخوبی بدانيد. تست‌هاي اين بخش بيش‌تر بر معني فعل‌ها و حرف‌ها و گاهي نکات قواعدي ترجمه بنا شده است؛ پس خيلي راحت می‌توان با مقايسه‌ی گزينه‌ها به تست‌ها پاسخ داد.

index

بخش دوم تعريب (فارسي به عربي) است که حدوداً 2 تست را به خود اختصاص مي‌دهد. اين بخش هم نياز به تسلط روي نکات ترجمه دارد.

بخش بعد درک مطلب عربي است که حدوداً 8 الي 9 تست را شامل می‌شود. دو تست آن نياز به ترجمه و معني کردن و بقيه نياز به دانستن نکات قواعدي دارد.

در کنکور و در درس عربي حدوداً 12 تست یعنی 48 درصد از کل تست ها از مبحث ترجمه،طرح می‌شود که نیاز زیادی به دانسته‌های پایه‌ای شما از درس عربی ندارد. اما 52 درصد دیگر سؤالات از بخش قواعد عربی طرح می‌شود؛ از جمله نقش کلمات در جملات و قواعد عربی 2 و 3.

در پایان به شما پیشنهاد می‌کنم عربی را ریشه‌ای بخوانید؛ یعنی از قواعد سال دوم راهنمایی شروع کنید تا هیچ مشکلی در این درس نداشته باشید. قواعد سال دوم راهنمایی شامل صیغه‌های افعال است. عربی سال اول دبیرستان را هم بطور کامل و دقیق مطالعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.