رویاهایت را به خاطر بسپار!(بخش دوم)

در چه فعالیتی موفق‌ترم؟
اگر می‌خواهید یک فعالیت جدید را شروع کنید، ولی نمی‌دانید که چه کاری را انجام دهید و برای انتخاب هدف خود بین چند گزینه سر در گم هستید، هدفی را انتخاب کنید که در آن زمینه تجربه داشته و آن را دوست دارید.ابتدا هدف خود را به اهداف کوچکتر تقسیم کنید تا مرحله به مرحله موفقیت را احساس کنید. حتماً این اهداف را بهترتیبی که باید به آنها دست یابید در جایی یادداشت کنید و هر روز به آنها مراجعه کنید و سعی کنید تخمین بزنید که چند درصد از هدف های کوچک (تقسیم شده ) برآورده شده است.
 
با توجه به تجربه قبلی، مشکلات کار را بسنجید و برای آنها راه حل پیدا کنید واشتباهاتی را که در گذشته از شما سر زده است، یادداشت کنید و سعی کنید که از تکرار آنها اجتناب کنید. نقاط قوت کار خود را هم یادداشت کنید و به دنبال بهبود آنها باشید. به یادداشته باشید که همیشه می‌توانید هر کاری را که بخوبی انجام داده‌اید باز هم بهترانجام دهید؛ به عبارت دیگر، بهبود، یک فرایند پایان‌ناپذیر است.
 
attitudes-that-foster-success

از سختی‌ها نهراسید
انسان­های بزرگ و موفق،همیشه از شرایط موجود به نفع خود استفاده می‌کنند؛ حتی اگر یکی از این شرایط،  شکست یامشکلات بسیار باشد؛ زیرا آنها از شکست، تجربیات جدید می‌آموزند و قوی‌تر و راسخ‌تربه سمت موفقیت حرکت می‌کنند. هر چه مشکلات یک هدف بیشتر باشد رقبا هم کمترند؛ پس از شرایط نترسید؛ زیرا آنچه مهم است، اراده و قدرتشماست؛ شمایی که به اراده و قدرت الهی متصل هستید؛ بنابراین، شما قدرتمندید و فقط باید این قدرت را طلب کنید.
 
پشتکار و آینده نگری
موفقیت با خطر کردن واراده قوی امکان پذیر است، نه با راحت طلبی؛ البته خطر کردن به معنی بدون فکر عملکردن نیست؛ بلکه در عین حال که ریسک می‌کنید باید پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهید وبرای بروز شکست احتمالی جایی را در محاسبات خود باز کنید. برای جلوگیری از شکست یا مقابلهبا مشکلات احتمالی، برنامه‌ریزی کنید؛ بنابراین، با این باور که خدا شما را یاری می‌کند و اطمینان به موفقیت،خود را دلگرم به کار نگه دارید و بزرگترین مشکلات را با قدرت از مقابل خودبردارید.
 
علاقه به هدف
برای موفقیت، باید عاشقکار و هدف خود باشید؛ البته بدون علاقه به هدف هم می‌توان موفق شد، ولی این موفقیت،عمیق و پرشکوه نخواهد بود.
 
 
منبع:هفته نامه پیک سنجش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.