رویاهایت را به خاطر بسپار!(بخش اول)

چند روز از برگزاری کنکور سراسری سال ۹۶ گذشته است و بسیاری از شما داوطلبان عزیز، با اینکه تقریباً می­دانید که چگونه امتحان داده و احتمالاً چه نتیجه­ای خواهید گرفت، تا حدی نگران و سر در گم بوده و برای مشخص شدن نتیجه این آزمون لحظه شماری می­کنید. گر چه نگرانی شما قابل درک و طبیعی است، اما می­توانید در این روزها در کنار فعالیت‌های بسیاری، از جمله ورزش و تفریح، کارهای دیگری نیز انجام دهید تا آرامش بیشتری داشته و همچنین از زمان و نیروی خود به نحو مؤثری استفاده کنید.
 
ما پیش از این بارها درباره قانون جذب و نقش آن در رسیدن به اهداف، برای شما صحبت کرده‌ایم، اما از آنجایی که شما اکنون در مرحله خاصی از راه رسیدن به اهداف خود هستید، و از طرف دیگر از نظر فکری هم ممکن است تا حدی درگیر نتیجه آزمونتان باشید، لازم دانستیم تا برای همه شما عزیزان، چه کسانی که امتحان را بخوبی گذرانده، چه کسانی که از آزمون خود راضی نیستند و چه دانش‌آموزان عزیزی که هنوز آزمون سراسری را تجربه نکرده‌اند، مطالب دیگری درباره قانون جذب و نقش ذهن و انرژی آن در رسیدن انسان‌ها به هدف بگوییم.
 
حتماً شما به دنبال اهدافی هستید و برای رسیدن به آنها تلاش می‌کنید، و احتمالاً هدف شما از شرکت در کنکور نیز تحقق بعضی از این اهداف است. دراین مقاله، سعی ما بر آن است تا شما را با روش­هایی که افراد بسیاری در سراسر دنیا با کمک آنها بهموفقیت‌های بزرگی رسیده اند، آشنا کنیم؛ پس شما هم امتحان کنید و از نتایج آن لذت ببرید.
 
attitudes-that-foster-success

 
خود را لایق موفقیت بدانید
برای رسیدن به موفقیت، باید خود را لایق موفقیت و توانگری بدانید و به توانا بودن خود ایمان داشته باشید تا بتوانید قدم‌های بعدی را با اطمینان وقدرت تمام بردارید. بدانید که ذهن انسان دارای قدرت نهفته‌ای است که، اگر به آن دستیابد، می‌تواند کارهای فوق‌العاده‌ای را انجام دهد، و لازمه دستیابی به این قدرت درونی، باور آن است. خبر خوب اینکه شما هم می‌توانید به این قدرت دست پیدا کنید. برایرسیدن به این توانایی، فقط باید این باور را در خود ایجاد کنید که قدرتمند هستید ومی‌توانید به قدرت ذهنی که در شما نهفته است دست پیدا کنید و بر مشکلات غلبه کنید؛پس همیشه با خود این عبارت را تکرار کنید: من توانا هستم و قدرت ذهنی‌ام، بزرگترین مشکلات را از مقابلم بر می‌دارد
.
 درباره آینده فکر کنید
اولین و مهم‌ترین تمرینی که می‌توانید داشته باشید، جهت یابی برای آینده است تا بیشتر درباره آینده‌تان بدانید. این موضوع، یکی از معمول‌ترین صفات رهبران و انسان‌های موفق است. نتایج تحقیقات روی تعداد زیادی از افراد موفق مشخص کرد که آینده‌نگری، یکی از صفات مشترک آنها بوده است. مردم آینده نگر می‌اندیشند که به کجا می‌روند و آن را با موقعیت کنونی مقایسه می‌کنند؛ همچنین به این فکر می‌کنند که در آینده چه تغییراتی باید انجام شود و چه تغییراتی نباید صورت گیرد. مردم موفق تصور واضحی از اینکه که هستند، چه می‌خواهند و قصد به دست آوردن آنچه را می‌خواهند، دارند.
 
 
منبع:هفته نامه پیک سنجش

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.