ریاضی را شیرین تر بخوانیم

همان طور که می دانید شیوه مطالعه هر درس با درس های دیگر متفاوت است و با انتخاب یک روش مناسب برای مطالعه هر درس می توانید میزان یادگیری و تسلط خود را در آن درس افزایش دهید.

اشتباه متداول و رایج برخی از دانش آموزان در مطالعه درس ریاضی این است که این درس را مثل  درس تاریخ مطالعه می کنند و به سراغ حل تمرین ها و مثال های جدید نمی روند و به همین دلیل تسلط کافی برای حل مسائل آن را ندارند.یک توصیه موثر , برای یادگیری بهتر این درس این است که ابتدا نمره ای را که قصد دارید در این درس کسب کنید حتما مشخص کنید .سپس مانند هر درس دیگری بهترین کاری که میتوانید برای افزایش یادگیری خود انجام دهید این است که هردرسی در کلاس یاد میگیرید بعد از ظهر همان روز حتما درس را مرور کنید.

000

( تاکید بسیار مهم :  بعد از ظهر همان روز حتما درس  را مرور کنید ,  چون اگر این مرور را برای بعد بگذارید , ممکن است بخشی از مطالبی را که در کلاس یاد گرفته اید , فراموش کنید.) و در حین مرور سوالاتی که برایتان پیش می آید یا نکاتی را که نفهمیده اید , حتما یادداشت کنید تا در کلاس از مدرس خود بپرسید .در پایان تعدادی از تمرین های مبحثی را که خوانده اید , حل کنید( از ابتدا به سراغ مسائل سخت نروید. با سوالهای ساده شروع کنید ,  به مرور تسلط خود را افزایش دهید و سپس به سراغ مسائل سخت تر بروید) .

این کار در ابتدا کمی سخت به نظر می رسد ولی منصرف نشوید و ادامه دهید. پیشرفت با تحمل سختی ها به دست می آید(نابرده رنج , گنج میسر نمی شود). در پایان هر مبحث از درس ریاضی , خلاصه ای ازروابط و فرمولها را یادداشت کنید و دائما آنها را مرور کنید تا در ذهن تثبیت شود. یادتان باشد مهم ترین نکته در به دست آوردن تسلط کافی در ریاضیات تمرین و تکرار بسیار است . دانش آموز هر مقطعی که هستید , بقین داشته باشید که استفاده از کتاب  سوالات پرتکرار , تاثیری شگرف در یادگیری کامل ریاضی خواهد داشت.

منبع:kanoon.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.