رییس دانشگاه خواجه نصیر: 99 درصد ورودی‌ها جزو نخبگان هستند

رییس دانشگاه خواجه نصیر با بیان اینکه امسال 2017 دانشجو وارد دانشگاه خواجه نصیر شده‌اند، گفت: 99 درصد از ورودی‌های این دانشگاه جزو نخبگان هستند.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مجید قاسمی در مراسم استقبال از دانشجویان جدیدالورود، گفت: امسال 704 دانشجو در مقطع کارشناسی و 1245 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین 66 دانشجو در مقطع دکتری جذب دانشگاه خواجه نصیر شده‌اند.

 

وی با بیان اینکه دانشگاه خواجه نصیر یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌ها است، گفت: در سال 1307 دانشگاه مخابرات اولین دانشگاه صنعتی بود که کار خود را شروع کرد و تمبر آن نیز چاپ شده بود و در ابتدای انقلاب نیز این دانشگاه موفق شد تمام دانشگاه‌ها را در یک جا جمع و مجتمع دانشگاهی فنی و مهندسی را ایجاد کند.

رییس دانشگاه خواجه نصیر افزود: بعد از آن دانشگاه فنی و مهندسی در سال 62 ایجاد شد و بلاخره در سال 67 دانشگاه خواجه نصیر به طور رسمی کار خود را شروع کرد.

قاسمی با اشاره به فضای این دانشگاه، اظهار کرد: دانشگاه خواجه نصیر با فضای آموزشی با مساحت 14 هکتار مشغول به کار است و سرانه فصلی آموزشی این دانشگاه 21 مترمربع است که امید است بتوانیم سرانه دانشگاه را افزایش دهیم.

وی درادامه با اشاره به شهدای دانشگاه خواجه نصیر، اظهار کرد: افتخار داریم در دانشگاه نه تنها شهید جنگ داریم، بلکه شهید فناوری نیز داریم و نام یکی از دانشگاه‌های خود را به نام «پردیس شهید رضایی‌نژاد» گذاشته‌ایم و این را جزو افتخارات خود قلمداد می‌کنیم.

رییس دانشگاه خواجه نصیر با بیان اینکه این دانشگاه در جایگاه پنج دانشگاه برتر صنعتی قرار دارد، گفت: در حال حاضر دانشگاه خواجه نصیر با کسب نمره 400 جزو پنج دانشگاه برتر صنعتی است و باید بدانیم که این دانشگاه در گذشته عنوان متوسط رو به پایین را داشته است. اما در حال حاضر به سمت متوسط رو به بالا می‌رود و من این نوید را می‌دهم که این دانشگاه در سال 1404 جزو سه دانشگاه برتر کشور و 20 دانشگاه برتر منطقه می‌شود.

قاسمی با بیان این نکته سال گذشته هفت دانشکده در این دانشگاه بوده است، گفت: امسال 11 دانشکده داریم و می‌توانم با قاطعیت بگویم که هیچ دانشگاه صنعتی در ایران نیز که بدون داشتن دانشکده فیزیک و شیمی توانسته باشند چنین رتبه‌هایی را کسب کنند. به همین دلیل خواسته من از شما دانشجویان از همین ابتدای راه این است که تمام تلاش خود را برای بالا بردن دانشگاه خواجه نصیر کنید.

وی افزود: طبق آمار گرفته شده، نام دانشگاه خواجه نصیر در تمام دنیا مطرح است و روزانه 258 هزار نفر آن هم فقط از کشور آمریکا به سایت این دانشگاه مراجعه می‌کنند.

رییس دانشگاه خواجه نصیر با اشاره به هرم اعضای هیات علمی این دانشگاه، گفت: در این دانشگاه 267 عضو هیات علمی وجود دارد که از این تعداد 35 استاد تمام، 60 دانش‌یار و مابقی استادیار هستند.

قاسمی تصریح کرد: اساتیدی که در این دانشگاه هستند، در هیچ کدام از دانشگاه‌های دیگر نیستند. چرا که این اساتید جزو مجرب‌ترین و برترین استادهای کشور هستند و بسیاری از آنها توانسته‌اند مقالات و کتاب‌های گوناگونی را در سطح بین‌المللی به چاپ برسانند.

وی خاطرنشان کرد: من افتخار می‌کنم که چنین اساتید و دانشجویانی در این دانشگاه حاضرند و امیدوارم که در آینده بتوان نام دانشگاه خواجه نصیر را در تمام جهان پرآوازه‌تر کرد.

رییس دانشگاه خواجه نصیر با بیان اینکه تمایلی به اعزام دانشجویان به خارج از کشور ندارم، گفت: در حال حاضر بسیاری از دانشجویانی که در دانشگاه‌های معتبر دنیا مشغول به کار هستند، از دانشجویان فارغ‌التحصیل در دانشگاه خواجه نصیر هستند.

وی با اشاره به اینکه 6570 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند، گفت: 58 درصد از کل دانشجویان در مقطع کارشناسی، 33 درصد در مقطع کارشناسی ارشد و 9 درصد در مقطع دکتری مشغول به تحصیل هستند.

قاسمی با بیان اینکه نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه خواجه نصیر 25 است، گفت: نسبت استاد به دانشجوی روزانه در دانشگاه خواجه نصیر 19 و نسبت استاد به دانشجوی روزانه و شبانه 22 است.

رییس دانشگاه خواجه نصیر تصریح کرد: این دانشگاه از نظر رتبه‌بندی قبولی دانشجویان کارشناسی در دکترای کل کشور، سوم و از نظر رتبه‌بندی قبولی دانشجویان کارشناسی در کارشناسی ارشد در کل کشور ششم است.

وی با بیان اینکه دانشجویان از محیط دبیرستان وارد محیط باز دانشگاه می‌شوند، خطاب به دانشجویان گفت: شما باید از همین ابتدا تلاش خود را مضاعف کنید، چرا که اگر این تذکر من را جدی نگیرید، برای اولین بار نخبه‌ای خواهید بود که مشروط می‌شود.

قاسمی با اشاره به امکانات رفاهی که دانشگاه برای دانشجویان در نظر گرفته است، گفت: از امسال هم خوابگاه‌ها و هم غذای دانشجویان به صورت اتوماتیک شده است و دانشجویان می‌توانند به صورت آنلاین از یک هفته قبل غذای خود را رزرو کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.