رییس سازمان سنجش: مصلی‌ها و ورزشگاه‌ها؛ میزبان داوطلبان کنکور سراسری ۹۹

تهران-ایرنا- رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: این سازمان از ظرفیت مصلی‌ها و ورزشگاه‌ها برای برگزاری کنکور سراسری ۹۹ استفاده می‌کند.

ابراهیم خدایی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از کنکور کارشناسی ارشد در پردیس شهید عباسپور دانشگه شهید بهشتی افزود: برگزاری آزمون در شرایط کرونایی بسیار سخت تر از شرایط دیگر است چرا که آزمون در حالت عادی سختی های خود را دارد.

وی درباره کنکور سراسری گفت: پروتکل های کنکور سراسری متفاوت تر از آزمون های تحصیلات تکمیلی بوده و بخش هایی از آزمون سراسری راحت تر و قسمت هایی مشکل تر است.

رییس سازمان سنجش ادامه داد: تعداد داوطلبان و حوزه های این کنکور زیاد است و تمام ساز و کارهای لازم برای برگزاری این کنکور در حال انجام است.

وی پروتکل های بهداشتی کنکور سراسری را متفاوت تر و فاصله صندلی ها ۲ متر اعلام کرد.

معاون وزیر علوم با بیان اینکه سازمان سنجش در برگزاری کنکور سراسری از فضاهای بزرگ تر استفاده می کند، افزود: رسانه ها به سیستم های اجرایی در ایجاد جو اعتماد کمک کنند.

وی تاکید کرد که به همه داوطلبان پک بهداشتی ارائه می شود و از همکاران بسیج برای جلوگیری از ازدحام خانواده ها در کنکور سراسری و رعایت پروتکل های بهداشتی در این زمینه، کمک می گیریم و آنها در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند.

رییس سازمان سنجش با بیان اینکه کنکور سراسری ۱۱۵ هزار ناظر اجرایی دارد، تاکید کرد: تشکیک در مصوبات ستاد کرونا یکی از حاشیه های کنکور سراسری بود و سازمان سنجش به عنوان یک دستگاه اجرایی موظف به برگزاری آزمون بوده و تابع نظرات ستاد ملی کرونا است.

به گزارش ایرنا، کنکور سراسری بیش از یک میلیون داوطلب دارد و این آزمون روزهای ۲۹، ۳۰ و ۳۱ مردادماه و اول شهریورماه در سه هزار حوزه برگزار می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.