زمان برگزاری آزمون کارشناسی‌ارشد رشته‌های علوم پزشکی اعلام شد

با اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، آزمون کارشناسی‌ارشد رشته‌های علوم پزشکی سال ۱۴۰۰ در روزهای ۳۱ تیر و اول مرداد ماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.
 
لازم به یادآوری است که تعداد ۶۷ هزار و ۵۲۲ داوطلب برای شرکت در آزمون کارشناسی‌ارشد رشته‌های علوم پزشکی سال ۱۴۰۰ ثبت‌نام کرده‌اند.
 
پیش از این و طبق اعلام قبلی مرکز سنجش آموزش پزشکی، قرار بود که آزمون کارشناسی‌ارشد رشته‌های گروه علوم پزشکی سال ۱۴۰۰ طبق برنامه‌ریزی قبلی، در روزهای ٣٠ و ۳۱ اردیبهشت امسال برگزار شود که با این اطلاعیه، برگزاری آزمون به تعویق افتاد.

 

بر اساس اعلام مراجع ذی‌ربط، در مورد رشته‌های مشمول استفاده از سهمیه بومی قانون برقراری عدالت آموزشی و اصلاحات بعدی، فقط رشته روان‌شناسی بالینی مورد نیاز اعلام شده که دانشگاه‌های محل تعهد و خدمت پس از پایان تحصیلات، در سایت  مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار دارد

 

محل تحصیل دوره کارشناسی‌ارشد در هنگام پذیرش، هیچ ارتباطی به دانشگاه محل اخذ تعهد ندارد.

گفتنی است که داوطلب واجد شرایط سهمیه بومی، می‌تواند هر یک از دانشگاه‌های پذیرنده دانشجو اعلام شده را انتخاب کرده و در صورت پذیرش ادامه تحصیل دهد؛ ولی بعد از پایان تحصیل، دوره تعهد خود را باید در دانشگاهی که متعهد خدمت سهمیه بومی شده است، بگذراند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.