زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ اعلام شد/پایان کنکور نظام قدیمی ها

سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور تاریخ‌ ثبت‌نام‌ و نحوه شرکت در آزمون‌ سراسری سال ۱۴۰۰ را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، ثبت نام متقاضیان‌ ثبت‌نام‌ و شرکت‌ در آزمون‌ سراسری سال ۱۴۰۰ برای پذیرش در رشته‌های با آزمون در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه‌)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌ نور و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از روز یکشنبه ۱۲ بهمن منحصراً از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org آغاز می شود  و در روز شنبه ۱۸ این ماه پایان می پذیرد.

بر این اساس متقاضیان در مهلت تعیین شده می‌توانند  برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ ثبت‌نام کنند.

دفترچه راهنما به همراه اطلاعیه تکمیلی ثبت‌نام در آزمون مذکور همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قابل دسترس خواهد بود.

آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ در تاریخ های ۱۰ و ۱۱ تیر ۱۴۰۰  برگزار خواهد شد.

سوالات آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ و بعد از آن برای تمامی متقاضیان اعم از نظام قدیم و نظام جدید، صرفا بر مبنای دروس نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ طراحی و برگزار خواهد شد.

۲ comments on “زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ اعلام شد/پایان کنکور نظام قدیمی ها

 1. محمد گفت:

  سلام ببخشید که اینجا نظر میدم و با این مطلب مرتبط نیست ولی مجبورم.
  من در زمان ثبتنام کنکور ارشد در قسمت فارغ تحصیلی به اشتباه گزینه ی من دانشجوی ارشد /دکتری میباشم رو انتخاب کردم و الان این موضوع رو فهمیدم! هر چی ویرایش میکنم سیستم اخطار میده و واقعا خسته شدم… پنجشنبه هم در سایت سنجش قسمت درخواست ها یک درخواستی بابت ویرایش این قسمت رو دادم ولی هنوز جوابم رو ندادن… به نظرتون در هنگام دریافت کارت ورود به جلسه امکان ویرایش این قسمت رو میده؟؟؟ تازه الان که وارد اطلاعت ثبتنامی شدم زیر این قسمت فارغ تحصیلی نوشته که چون شما دانشجوی ارشد/دکتری هستید امکان شرکت در ازمون ندارید مگه اینکه انصراف بدید … خواهشا کمک کنید

  • مدیر سایت گفت:

   با عرض سلام و احترام

    سازمان سنجش به منظور رفاه حال داوطلبان ، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ را در بازه های زمانی مختلف فراهم می کند .

   ۱ – در بازه زمانی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

   در صورتی که داوطلبی قبل از اتمام مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد متوجه اشتباه یا خطایی در فرم اینترنتی شود با مراجعه به سایت سازمان سنجش و انتخاب لینک ” ویرایش ثبت نام ” می تواند اطلاعات خود را تصحیح نماید . 

   توجه : در صورت تمدید مهلت ثبت نام کارشناسی ارشد امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی از قبیل تغییر حوزه امتحانی کنکور ارشد ، اصلاح معدل و تاریخ فارغ التحصیلی و سایر اطلاعات موجود در فرم ثبت نام در این زمان هم وجود خواهد داشت . 

    

   ۲ – هم زمان با مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

   داوطلبانی که پس از پایان زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد قصد ویرایش اطلاعات خود را داشته باشند می بایست اطلاعیه های بعدی سازمان سنجش را دنبال نموده و به محض اعلام مهلت مجدد ثبت نام کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ نسبت به ویرایش اطلاعات خود در این بازه زمانی اقدام نمایند .

    

   ۳ – هم زمان با دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

   هر چند دو بازه زمانی قبلی فرصت کافی برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد را در اختیار داوطلبان قرار می دهد اما سازمان سنجش امکان اصلاح برخی اطلاعات ثبت نامی مهم نظیر معدل ، تاریخ ، رشته و محل فارغ التحصیلی را در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد هم فراهم می کند . 

    نکته : احتمالا طبق روال سالیان گذشته امکان ویرایش اطلاعات فوق در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ نیز وجود خواهد داشت . بدین ترتیب در صورتی که داوطلبان پس از دریافت کارنامه کارشناسی ارشد مغایرتی در معدل دوره کاردانی و کارشناسی ، رشته و محل تحصیل دوره کارشناسی و تاریخ فارغ التحصیلی خود مشاهده نمودند می توانند نسبت به اصلاح این موارد اقدام نمایند .  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.