زمان حال را دریاب

نمی‌دانم شما هم جزء آن دسته از داوطلبانی هستید که از حالا پیش‌بینی چند ماه آینده را می‌کنید و به روز اعلام نتایج کنکور فکر می‌کنید یا نه؟

گروهی از ما عادت داریم بنشینیم و مدام به آینده و اتفاقی که قرار است در آن روی بدهد، فکر کنیم. نگاه به آینده و فکر کردن درباره‌ی ‌آن اصلاً بد نیست و اتفاقاً خوب و راهگشاست و مسیر را مشخص و هدف را روشن می‌کند؛

البته تا زمانی که تمام فضای ذهنمان را پر نکند و باعث ایجاد نگرانی نشود. گاهی به‌قدری روی نتیجه‌ای که قرار است در آینده بگیریم، حساس می‌شویم که زمان حال را درنمی‌یابیم و آن را به‌راحتی از دست می‌دهیم و انگیزه و تلاشمان را کم‌تر می‌کنیم. این نگرش را باید تغییر داد و نوع دیدگاه را عوض کرد.

index

من در زمان حال برای رسیدن به هدفم در آینده تلاش می‌کنم و می‌دانم نتیجه‌ی ‌به‌دست‌آمده متناسب با تلاش و سخت‌کوشی‌ام خواهد بود و نه چیز دیگر.

من از آینده، مسیر روشن پیش رو را می‌بینم و برای حرکت پیوسته برنامه‌ریزی می‌کنم و نتیجه را پیش‌بینی نمی‌کنم. امید زیادی به موفقیت دارم و انگیزه‌ام روز به روز بیش‌تر می‌شود.

من انتظار آینده را می‌کشم و امید وقوع بهترین اتفاق‌ها را در آن دارم ولی درباره‌ی نتیجه‌ی ‌به‌دست‌آمده، پیش‌داوری نمی‌کنم. آینده به‌زودی خواهد آمد ولی آن‌چه از دست رفته است و هرگز برنمی‌گردد، گذشته است؛ پس زمان حال را درمی‌یابم تا افسوس گذشته را نخورم.

وقتی می‌شود چنین دیدگاهی داشت نمی‌دانم چرا گاهی اوقات با منفی‌بافی زمان حال را به‌راحتی از دست می‌دهیم و تلاشمان را کم‌رنگ می‌کنیم.بیایید از همین لحظه با توکل به خدا با تمام وجود برای رسیدن به موفقیت تلاش کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.