ساده‌تر از آنچه فکر می‌کنی!

سلام

«بارها و بارها گفته‌ایم که راهکارها و روش‌هایی که باید به‌کار ببندیم تا زندگی‌مان طبیعی و عادی باشد ، بسیار ساده‌تر از آن هستند که می‌اندیشیم. گاهی آن‌قدر ساده که به دشواری آن‌ها را باور می‌کنیم و مشکل همین‌جاست که می‌اندیشیم حلِّ مسائل ، مشکلات و دشواری‌ها مستلزم استفاده از راه حل‌های پیچیده هستند.» این‌ها را مشاورمان گفت.

نگاهش را در کلاس چرخاند و سپس ادامه داد: «مثلاً اغلب تجربه کرده‌اید که در حین مطالعه و انجام  فعّالیّت‌های مطالعاتی پس از مدّت کوتاهی احساس خستگی می‌کنید، تمرکزتان به‌هم می‌خورد و با این‌که تازه کار را شروع کرده‌اید ، ادامه‌ی آن برای‌تان دشوار می‌شود. این‌جاست که به‌دنبال راه حلِّ پیچیده می‌گردیم در حالی که چاره‌ی کار ساده است. ساده‌تر از آن‌چه می‌اندیشید.

drink-more-water-poster

سعی کنید در هنگام خستگی ، عدم تمرکز و اضطراب و استرس شدید آب میل کنید.همیشه درکنار میز تحریر یا محل مطالعه خود آب خنک بگذارید و در هنگام خستگی و عدم تمرکز چند جرعه بنوشید. امتحان کنید. ضرر نمی کنید!

این موضوع به تجربه ثابت شده است که دانش آموزان و بخصوص داوطلبان کنکور، حین مطالعه و درس خواندن به طور معمول کمتر آب مصرف مي‌نمايند. کمبود مصرف آب مي‌تواند اختلالات مهمي در سلامت انسان به جا گذارد؛

از جمله آن که موجب بروز يبوست و ناراحتي‌هاي گوارشي ناشي از آن شود کمبود مصرف آب در انجام واکنش‌هاي بيوشيميايي حياتي که در داخل بدن انجام مي‌شود، اختلال ايجاد مي‌کند و در نتیجه اثرات مخربی در سیستم ایمنی بدن ایجاد می گردد.

آب در حفظ سلامت ، شادابي و طراوت پوست تأثير مهمي دارد و کمبود مصرف آن باعث کاهش رطوبت و طراوت پوست می‌شود و يکي از عوامل موثر در خشکي و پژمرده شدن پوست و پيري و چروک شدن آن است.

مصرف آب کافي، باعث فعّاليّت بهتر و مناسب‌تر کليه‌ها در فرایند تصفيه‌خون و دفع مواد زائد از بدن مي‌شود. پس مصرف آب کافي را در برنامه‌ی غذايي روزانه‌ی خود تحت هیچ شرایطی فراموش نکنيد.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.