ساده‌تر از آنچه فکر می‌کنی!

سلام

«بارها و بارها گفته‌ایم که راهکارها و روش‌هایی که باید به‌کار ببندیم تا زندگی‌مان طبیعی و عادی باشد ، بسیار ساده‌تر از آن هستند که می‌اندیشیم. گاهی آن‌قدر ساده که به دشواری آن‌ها را باور می‌کنیم و مشکل همین‌جاست که می‌اندیشیم حلِّ مسائل ، مشکلات و دشواری‌ها مستلزم استفاده از راه حل‌های پیچیده هستند.» این‌ها را مشاورمان گفت.

نگاهش را در کلاس چرخاند و سپس ادامه داد: «مثلاً اغلب تجربه کرده‌اید که در حین مطالعه و انجام  فعّالیّت‌های مطالعاتی پس از مدّت کوتاهی احساس خستگی می‌کنید، تمرکزتان به‌هم می‌خورد و با این‌که تازه کار را شروع کرده‌اید ، ادامه‌ی آن برای‌تان دشوار می‌شود. این‌جاست که به‌دنبال راه حلِّ پیچیده می‌گردیم در حالی که چاره‌ی کار ساده است. ساده‌تر از آن‌چه می‌اندیشید.

drink-more-water-poster

سعی کنید در هنگام خستگی ، عدم تمرکز و اضطراب و استرس شدید آب میل کنید.همیشه درکنار میز تحریر یا محل مطالعه خود آب خنک بگذارید و در هنگام خستگی و عدم تمرکز چند جرعه بنوشید. امتحان کنید. ضرر نمی کنید!

این موضوع به تجربه ثابت شده است که دانش آموزان و بخصوص داوطلبان کنکور، حین مطالعه و درس خواندن به طور معمول کمتر آب مصرف مي‌نمايند. کمبود مصرف آب مي‌تواند اختلالات مهمي در سلامت انسان به جا گذارد؛

از جمله آن که موجب بروز يبوست و ناراحتي‌هاي گوارشي ناشي از آن شود کمبود مصرف آب در انجام واکنش‌هاي بيوشيميايي حياتي که در داخل بدن انجام مي‌شود، اختلال ايجاد مي‌کند و در نتیجه اثرات مخربی در سیستم ایمنی بدن ایجاد می گردد.

آب در حفظ سلامت ، شادابي و طراوت پوست تأثير مهمي دارد و کمبود مصرف آن باعث کاهش رطوبت و طراوت پوست می‌شود و يکي از عوامل موثر در خشکي و پژمرده شدن پوست و پيري و چروک شدن آن است.

مصرف آب کافي، باعث فعّاليّت بهتر و مناسب‌تر کليه‌ها در فرایند تصفيه‌خون و دفع مواد زائد از بدن مي‌شود. پس مصرف آب کافي را در برنامه‌ی غذايي روزانه‌ی خود تحت هیچ شرایطی فراموش نکنيد.»

۲ comments on “ساده‌تر از آنچه فکر می‌کنی!

  1. علیرضا می‌گه:

    عرض سلام وخسته نباشید

    استاد از نظر شما ایا این سهمیه شهدا وجانباز ایثارگران بی عدالتی نیست!!شهدا وجانبازان روی سرما جا دارند اما اینکه فرزندشون بارتبه های نجومی با اعمال سهمیه به رتبه سه رقمی یا چهار رقمی برسند نهایت بی عدالتی .اصلا چه ربطی داره ؟؟ معیار میزان سواد وتلاش ودرصدهای کنکور باید باشه نه اینکه چون بابام 30 سال پیش رفته جنگ منم باید تودانشکاه شریف وتهران و….. درس بخونم.؟!! من خودم روزی 9 ساعت درس می خوندم ورتبه 4700 منطقه شدم درحالیکه توی کلاسمون کسایی هیچکس فکرشو نمی کرد ازنظر تراز ودرصد ونمرات وضعیت خیلی خرابی داشتن بارتبه 20000 کشور با اعمال سهمیه به رتبه128 و200و…رسیدند. سهمیه کنکوربی عدالتیه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.