سال سومی‌ها تابستان را دریابید

در این مقاله به بیان مهمترین اولویت های درسی برای دانش آموزان سال سوم که در شروع مسیر مطالعه برای کنکور هستند می پردازیم:

دسته‌بندی آموخته‌ها

می‌توانید از هم‌اکنون مطالب سال سوم خود را دسته‌بندی کرده و یادگیری‌های خود را مشخص کنید تا بدانید قرار است در تابستان بر روی کدام مباحث وقت بیش‌تری بگذارید. همه‌ی کتاب‌ها و جزوه‌های‌تان را نگاه کنید. همه‌ی آموخته‌های خود را  به سرعت بررسی کنید و ببینید از هر مبحث چه‌قدر می‌دانید. کدام مباحث را خوب بلدید، کدام را متوسط بلدید، کدام را کلا باید از ابتدا بخوانید و غیره.روزهای بعد از امتحانات بهترین فرصت برای دسته‌بندی آموخته‌هاست.

ترکیب آموخته‌ها

افرادی در کنکور موفق هستند که توانایی ترکیب مطالب یک مبحث را داشته باشند. دانش‌آموزان سال سوم به فکر این باشید که در تابستان مطالب سال سوم و دوم را با هم ترکیب کنید. هر مبحثی به نوعی تقریباً تکرار می‌شود. دقت کنید که خیلی از تست‌های کنکور سراسری ترکیبی هستند؛ پس برای این موضوع وقت بگذارید. ایام تابستان به دلیل فرصت بیش‌تری که دارید بهترین زمان برای ترکیب آموخته‌هاست.

sasaa

فهمیدن مطالب

تابستان بهترین زمان برای فکر کردن روی مباحث سال سوم و دوم است تا بتوانید مطالب را خلاصه‌نویسی کنید. نوشتن خلاصه های جمع و جور و در عین حال جامع از مطالب سال سوم و خلاصه‌برداری از آن‌ها می‌تواند بهترین کار در تابستان باشد. در سال چهارم با داشتن دفتری از خلاصه‌های‌تان خیالتان راحت خواهد شد که هر جا لازم شد خیلی سریع به آن‌ها رجوع کنید. هم‌چنین در دوران جمع‌بندی داشتن دفتری از خلاصه‌ها حیاتی است!

تثبیت آموخته‌ها

در تابستان درس‌های پایه را با تمرین تست‌های زیاد تثبیت کنید. سعی کنید آموخته‌های‌تان را در تابستان تثبیت و کامل کنید و با خیالی راحت به استقبال سال چهارم بروید.

مفهومی خواندن

تابستان بهترین فرصت است تا مطالب را به صورت مفهومی یاد بگیرید. سرفصل‌ها را به قصد فهمیدن بخوانید! از خواندن لذت ببرید! بخوانید به قصد فهمیدن! مطالعه‌ی مفهومی تضمین کنکوری موفق برای شماست. با مفهومی خواندن لذت مطالعه را هم درک کنید.

امیدوارم سال سومی‌های عزیز به بهترین نحو از برنامه‌ی تابستان استفاده کنند.موفقیت در کنکور را هم‌اکنون با استفاده‌ی بهینه از تابستان برای خودتان تضمین کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.