سخنی با کنکوری‌های ۹۸: قدر این روزها را بدانید(بخش دوم)

تنوع مطالعاتی داشته باشید
علاوه بر بالا بردن ساعت مطالعه، باید تنوع مطالعاتی را نیز در روش مطالعه خود پیاده کنید. برخورداری تنوع مطالعاتی در برنامه مطالعاتی، باعث می‌شود که دروس برای شما بیشتر مرور بشوند؛ برای مثال، اگر درس ریاضی را فقط در روزهای جمعه مطالعه کنید، تا هفته آینده این درس مرور نخواهد شد؛ اما اگر هر روز دروس متفاوتی را در برنامه مطالعاتی خودتان بگذارید، دفعات مرور شما بالاتر خواهد رفت و دروس برای شما تکرار خواهند شد.
 
نکتۀ مهم دیگری که باید به آن توجه کرد، این است  که در آزمون سراسری، به طور همزمان، با تمام دروس سر و کار داشته و شما نیاز به آمادگی تمامی قسمت‌های ذهن خودتان دارید؛ بنابراین، اگر در طول روز، تنوع در چینش دروس داشته باشید، می‌توانید ذهن خود را برای حضور در آزمون سراسری تقویت کنید؛ پس تنوع مطالعاتی را برای جلوگیری از خستگی ذهن و افزایش کیفیت مطالعه، رعایت کنید تا بتوانید با مرور بیشتر مطالب در طول هفته، به تثبیت آنها کمک کرده و در آزمون سراسری به موفقیت دست پیدا کنید.
 
ideas1

ترمز دستی‌های خود را بشناسید
چرا سال گذشته، رتبۀ مورد نظر خود را به دست نیاوردید؟ به جای آنکه دیگران را محکوم کنید، واقع بین باشید و دلایل عدم موفقیت خود را با دقت و وسواس هر چه تمامتر شناسایی و بررسی کنید.
 
آیا شما وقت زیادی را به بازی‌های کامپیوتری اختصاص می‌دادید؟ آیا زیاد می‌خوابیدید؟ آیا گوشی موبایل از دست شما نمی‌افتاد؟ آیا زمان زیادی را صرف دوستان و همکلاسی‌های خود می‌کردید؟ در این فرصت باقی‌مانده، ترمز دستی‌های خود را حذف کنید تا نتیجۀ سال گذشته را نداشته باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.