سخنی با کنکوری ها(بخش آخر)

و اما حرف آخر، يادش به خير در کارتون زيباي «گاليور» در بين آن آدم‌ کوچولوها يکي بود که خيلي بامزه‌تر از بقيه بود و دايم آيه ياس مي‌خواند و به مجرد آنکه اتفاقي مي‌افتاد، تکيه کلام او اين بود که «مي‌دونستم که موفق نمي‌شيم»، «ما بدبخت مي‌شيم»، «مي‌دونستم ما نمي‌تونيم اين کارو بکنيم»؛ حالا شده حکايت برخي از دوستان و داوطلبان گرامي کنکور سراسری که حتي سر جلسه امتحان هم دست از اين منفي‌بافي‌ها برنمي‌دارند و دايماً شکست‌خورده قبل از جنگ هستند.

هر موقع از آنها مي‌پرسي که چه خبر، شکوه و گلايه مي‌کنند که کارشان به جايي نمي‌رسد و تمام تلاشها و زحماتشان به هدر خواهد رفت و قبول نمي‌شوند. يکي نيست که به آنها بگويد: آدم حسابي! با اين منفي‌بافي‌ها که مشکل کسي حل نمي‌شود. اين قدر گره به پيشاني مينداز و مايوس نباش؛ بلکه ابرو گشاده باش و اميدوار. داوطلباني را مي‌شناسم که تا سر جلسه آزمون سراسري اظهار نااميدي مي‌کرده‌اند و تاسف حرف آخرشان بوده است؛ اما خوشبختانه وقتي نتايج اعلام شده است قبول شده و پي کار خويش گرفته‌اند. در تعاليم ديني ما آن قدر بر مثبت‌انديشي و اميدوار بودن تاکيد شده است که هر انسان دورانديش و عاقلي با کمک آن تعاليم آسماني هرگز احساس شکست و نااميدي نمي‌کند؛ حتي زماني که به ظاهر توفيقي در کار خود نداشته باشد.

داوطلبان عزيز کنکور! مثبت‌نگر و هميشه اميدوار باشيد تا خداوند عالميان دست عنايتش را به سوي شما دراز کند و شما را دريابد. به هر حال در اين آخرين ماه‌ها و هفته‌هاي آمادگي براي برگزاري آزمون سراسري،ما تلاش داريم که شما را سرپا، قبراق و سرحال نگه‌ داريم و اجازه ندهيم که اين اردوي آمادگي طولاني مدت، جنبه فرسايشي پيدا کرده و روحيه ظريفتان را خسته و مايوس کند؛ بلکه برعکس، به شما يادآور مي‌شويم؛ شمايي که پوستش را کنده و به دمش رسانده‌ايد، حالا وقت آن است که با توکل به خداوند کار را تمام کنيد و حرف آخر را سر جلسه آزمون سراسري بزنيد. به همين خاطر بود که اين هفته با شما سه کلمه حرف حساب زديم: حرف نخست اينکه آزمون بزرگ و سراسري «کنکور» را مثل همه آزمون‌هايي که تا به حال داده‌ايد فرض کنيد، حرف دوم اينکه از حاشيه‌ها و جوانب بپرهيزيد و همه فکر و ذکر خود را متمرکز امر کنکور نماييد، و حرف آخر اينکه هميشه و همواره اميدوار و برقرار باشيد که نااميدي به کفر نزديک است و اميد راه رسیدن به موفقیت است.

اخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.