سه کلید موفقیت: هدف، اراده، پشتکار

روزانه شاهد تعداد زیادی از دانش آموزان و بخصوص داوطلبان کنکور هستیم که می‌گویند یک کار را شروع کردم و تا نیمه‌ی راه هم رفتم اما به هدف نرسیدم. این اصل مهم و کلیدی را همواره به خاطر داشته باشید که برای کسب موفقیت در انجام یک عمل، شرط اصلی، داشتن هدف برای رسیدن و به پایان رساندن آن است.

در ابتدا برای خود مشخص کنید که اگر قرار است موفقیتی را کسب کنید، هدف از این موفقیت چیست؟

index

مثلاً یک هدف مشترک در ابتدای سال برای تمام دانش‌آموزان، کسب نمره‌های عالی و موفقیت در ایام مدرسه و امتحانات و آزمون های آزمایشی است؛ پس این یک هدف است و باید انتخابش کنید؛

اما نیاز است برای رسیدن به این هدف اراده داشته باشید. اراده یعنی انگیزه برای ادامه‌ی راه تحت هر شرایطی؛ یعنی حتی در صورت وجود مانع در نیمه‌ی راه، انگیزه و اراده‌ی خود را از دست ندهید و به راهتان ادامه دهید و در میان راه پشتکار نقش کلیدی را ایفا می کند.

لازم است برای دستیابی به هدف پشتکار داشته باشید؛ یعنی به این خودباوری دست پیدا کرده باشید که بتوانید از صفر شروع کرده و راه را ادامه دهید و تا پایان راه مسیر موفقیت را طی کنید.

فراموش نکنید که رسیدن به موفقیت سخت نیست؛ تنها کافی است تصمیم بگیرید، یک هدف را انتخاب کنید  و با جدیت و مصمم به راهتان ادامه دهید تا به آن دست پیدا کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.