سومی‌ها در ادامه‌ی مسیر… (بخش اول)

– "من فکر می‌کنم سال تحصیلی ما دقیقاً به اندازه‌ی پیش‌دانشگاهی مهم باشد!"

– "چرا؟"

– "چون ما در یک سال تحصیلی تلاش می‌کنیم و در انتها امتحاناتی می‌دهیم که بین 25٪ تأثیر مستقیم در کنکور سراسری دارند. سال چهارمی‌ها هم سه سال را در یک سال تحصیلی مطالعه می‌کنند برای 75٪ باقی‌مانده."

گفت‌وگوی بالا در یکی تماس‌های تلفنی سال گذشته بین من و دانش‌آموزانم اتفاق افتاده بود. توجیه دانش‌آموز سال سومی من در اهمیت سال سوم دبیرستان برای کنکور خودش جالب بود.

10_93475d854715bcd35644890f0d9b95fa

یعنی درواقع نوع نگاهش به قضیه اهمیت سال‌های تحصیلی جالب و خلاقانه بود. همه‌ی سال‌های تحصیلی مهم هستند. سال سوم به خاطر اهمیت خیلی بالای تسلط تشریحی شما و سال چهارم هم به خاطر اهمیت آماده شدن شما برای آزمون کنکور و تلاش برای مطالعه‌ی همه‌ی منابع درسی در یک سال تحصیلی.

ادراک و شناخت نسبت به اهمیت کار، اولین قدم برای کسب نتایج خوب و قوی در طول روند کار است. در طول سال تحصیلی بارها و بارها از اهمیت سال سوم در ورود به  دانشگاه و نقش مهم منابع سال سوم در منابع کلی دوران کنکور مطالب متنوعی شنیده و خوانده‌اید. زمان کوتاه باقی‌مانده، زمان برداشتن گام‌های نهایی و به ثمر رساندن کاری است که از ابتدای سال آغاز کرده بودید.

در زمان کوتاه باقی‌مانده باید کاملاً منطبق بر برنامه‌ی مدرسه حرکت کرده و مطالعه‌ی هیچ مطلبی را برای روزهای پایانی سال نگذارید. برای آن روزها کارهای تکمیلی و بسیار مهمی پیش رو دارید که خواندن مطالب باقی‌مانده از نیم‌سال دوم چالش بزرگی در برابر آن خواهد بود.

اهمیت سال سوم و نقش انکار ناپذیر آن در آزمون سراسری را فراموش نکنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.