سومی‌ها در ادامه‌ی مسیر… (بخش دوم)

  • تسلط روی کتاب درسی

  • تسلط روی تمرینات کتاب درسی

این دو عبارت مهم‌ترین کلیدواژه‌‌هایی هستند که برای موفقیت در یک آزمون تشریحی باید آن را به خاطر داشته باشید.

کتاب درسی‌ و تمرینات آن بدون شک اصلی‌ترین منبع طرح سؤالات آزمون شماست. مشابهت بسیار زیاد سؤالات امتحانات نهایی سال‌های اخیر گواه این ادعاست. در روز‌های باقی‌مانده تا فرا رسیدن امتحانات نهایی، حل تمرینات نشان‌دار و مهم کتاب را در اولویت قرار دهید. هر تمرین حل‌شده مانند یک نقطه‌ی قوت آزمونی عمل خواهد کرد.

ppp

یکی از بهترین موضوعاتی که می‌تواند در جمع‌های دوستانه مطرح شود بررسی تمرینات مهم کتاب و روش‌های حل آن است. روش‌های حل خودتان را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید. اصلاح شدن روش حل‌های نادرست و یادگیری روش‌های درست شما توسط سایر دوستان یک موقعیت موفقیت‌آمیز بسیار ارزشمند است. این یکی از بهترین مثال‌های آموزشی فرایند یادگیری از همتایان به شمار می‌رود.

الگوی مطالعه‌ی اصولی را فراموش نکنید. یک مطالعه‌ی اصولی، از ادراک و فهم صحیح متن درس آغاز می‌شود. کتاب درسی شما هم مهم‌ترین ابزاری است که برای رسیدن به این ادراک به شما کمک خواهد کرد. برگزاری امتحان نهایی شما به صورت جامع و کشوری لزوماً علتی برای سخت و دشوار بودن آن نیست؛ برای سخت‌کوش‌ها، تفاوت امتحانات جامع کشوری و امتحانات مدرسه‌ای، صرفاً نوع تصحیح پاسخ‌برگ‌هاست نه نوع سؤالات. پس تا حد ممکن از این ذهنیت نادرست فاصله بگیرید.

تا قبل از آغاز امتحانات بارم‌بندی و مهم‌ترین سؤالات هر قسمت از کتاب را مشخص کنید.

اگر به دنبال یک دوست قابل اعتماد در راه کسب بالاترین نمره‌ها در امتحانات هستید، با خیال راحت می‌توانید روی کتاب درسی‌تان حساب باز کنید.کلید موفقیت در امتحانات نهایی تسلط کامل بر کتاب درسی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.