«سپاسگزاری»، راهی هموار برای رسیدن به موفقیت(بخش ۳ از ۳)

قدردانی خود را ابراز کنید
در هر روز، یک نفر را انتخاب کنید و فقط نکات مثبت را دربارۀ  او به یاد بیاورید و افکار دیگر را رها کنید. شما همیشه می‌توانید نکتۀ مثبتی را دربارۀ هر فردی بیابید و از وی برای آن نکته مثبت، به راستی ممنون باشید.
 
برای هر چیزی که از کسی می‌گیرید یا هر کلامی که می‌شنوید، تشکر و قدردانی کنید. غافلگیری مردم با یک تشکر ساده، بسیار لذت بخش است و همیشه چهره‌هایشان را شاد و خوشحال می‌کند و شما هم همین را جذب می‌کنید.
 
همچنین می‌توانید به افرادی که نسبت به شما کمتر خوش شانس هستند، یاری برسانید. مطالعات یک گروه تحقیقاتی در این زمینه نشان می‌دهد که ۷۸ درصد از افرادی که به طور داوطلبانه به مدت یک سال در انجام کارهای خیر مشارکت کرده‌اند، معتقد بوده‌اند که انجام اعمال خیرخواهانه، موجب کاهش استرس آنها شده است.
 
بررسی‌های جداگانه نیز، حاکی از این واقعیت است که افراد خیّری که دچار حملۀ قلبی می‌شوند، خیلی سریع‌تر از بقیه بهبود می‌یابند و میزان مرگ و میر در افرادی که به طور داوطلبانه به دیگران کمک می‌کنند، ۶۰ درصد کمتر از سایر افراد است.

زمانی که حس می‌کنید هیچ اتفاق خوب و تازه‌ای در زندگی‌تان نمی‌افتد، تنها کاری که باید انجام بدهید، این است  که قدردانی خودتان را ابراز کنید؛ زیرا یک قلب بسته، نمی‌تواند چیزی را دریافت کند.

healthcare-e-learning1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.