شرط لازم برای ادامه

سلام

شروع کردن و به پایان رساندن برای من همیشه سخت بوده است.

وقتی کاری را شروع می‌کنم برای این‌که رهایش نکنم دائم باید به خودم انگیزه بدهم، باید هدفم را دائما جلوی چشم بیاورم تا سختی‌ها و دردسر‌های کاری که می‌خوام انجام بدهم برایم راحت‌تر و قابل تحمّل‌تر باشد.

index

بعضی وقت‌ها برای خودم سخنرانی می‌کنم.از هدف‌هایم می‌گویم، از موقعیّت‌هایی که رسیدن به هدف مورد نظرم برایم ایجاد خواهد کرد و از موفّقیّت که می‌تواند چقدر شیرین و دلپذیر باشد! وقتی هم به قدم‌های آخر می‌رسم انرژی‌ام کم می‌شود.

نمی‌توانم مثل اوایل کار با همان انگیزه،سرعت و دقّت ادامه دهم. امّا واقعیّت این است که فقط با تلاش است که می‌توانم قصّه‌ام را خوب و آن گونه که دلخواهم است به‌پایان برسانم.

فکر می‌کنم انگیزه برای شروع کردن لازم است و برای به پایان رساندن پشتکار مورد نیاز است. هردوی آن‌ها نیز فقط و فقط به خودم بستگی دارد. به این‌که چقدر با انگیزه باشم و چقدر برای رسیدن به هدف‌هایی که برای خودم تعریف کرده‌ام تلاش کنم.

One comment on “شرط لازم برای ادامه

  1. maryam می‌گه:

    سلام استاد احمدی من بخش ای کاش گوشیم را زودتر کنار میگذاشتم وخوندم…خیلی فکرکردم و تصمیم گرفتم گوشیمو جمع کنم با وجوداینکه وقت زیادی رو ب گوشی اختصاص نمیدم اما نمیخوام ی روزی پشیمون بشم!! میخوام لحظه ب لحظه از کارامو اینجا بنویسم و وقتی رو ک میخواستم ب گوشیم اختصاص بدم ب مطالب شما اختصاص بدم..حس میکنم ی انقلابی تو وجودم شکل گرفته ونمیخوام ک این اراده از بین بره…میتونم نتایج ازمونمم براتون بنویسم اینجا؟؟ اگه این ارادم ادامه داشت بهتون خبرمیدم فقط ازتون میخوام ک بهم انگیزه بدید…شما و برادرتون الگوی قشنگی برای تموم ما داوطلبا هستین…اجرتون با امام حسین ع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.