شرط موفقيت: يک درصد نبوغ، 99 درصد عرق ريختن(بخش اول)

سخت است؛ حداقل براي بيشتر دانش آموزان سخت است که يک سال از تفريحات خود بزنند، مديريت زماني سفت و سختي داشته باشند، علاوه بردرس‌هاي سال چهارم، درس‌هاي سال‌هاي گذشته را نيز دوره کنند و خود را براي يک آزمون تستي جامع که تمام دروس مهم را در بر مي‌گيرد، آماده سازند؛ اما بايد پذيرفت که انسان در مواجهه با سختي‌ها آبديده و آماده پذيرش مسؤوليت‌هاي مهم مي‌شود.
 
به جرات مي‌توان گفت که تمام دانشمندان، هنرمندان و ورزشکاران، با عبور از گذرگاه سختي‌ها و ناملايمت‌ها و تحمل مشکلات، توانسته‌اند به موفقيت برسند . به قول توماس اديسون، بزرگترين مخترع  جهان، «موفقيت، يک درصد نبوغ و  99 درصد عرق ريختن است.»
 
در اين سلسله از مقالات، چند داستان از تلاشي پيگير و نترسيدن از شکست براي رسيدن به پيروزي را مي‌خوانيد. باشد که شما نيز در راه رسيدن به مقصود،با توکل به قدرت لایزال الهی به جنگ ناملايمات برويد و از سختي‌ها نهراسيد و در نهايت با تلاش و زحمت روزافزون،پيروز و سربلند باشيد.
 
images

وقتي نقطه ضعف، عامل موفقيت مي‌شود!  
کودکي ده ساله که دست چپش به دليل يک حادثه رانندگي از بازو قطع شده بود، براي تعليم فنون رزمي جودو به يک استاد سپرده شدپدر کودک اصرار داشت که استاد از فرزندش يک قهرمان جودو بسازد !
 
 استاد پذيرفت و به پدر کودک قول داد که يک سال بعد، مي‌تواند فرزندش را در مقام قهرماني کل باشگاه‌ها ببيند ! در طول شش ماه، استاد فقط روي بدن سازي کودک کار کرد و در عرض اين شش ماه، حتي يک فن جودو را به او تعليم نداد.
 
بعد از شش ماه خبر رسيد که يک ماه بعد، مسابقات محلي در شهر برگزار مي‌شود. استاد به کودک ده ساله فقط يک فن آموزش داد و تا زمان برگزاري مسابقات روي آن تک فن کار کرد. سرانجام مسابقات انجام شد و کودک توانست در ميان اعجاب همگان، با آن تک فن، همه حريفان خود را شکست دهد.
 
سه ماه بعد، کودک توانست در مسابقات بين باشگاه‌ها نيز با استفاده از همان تک فن برنده شود. وقتي مسابقات به پايان رسيد، در راه باز گشت به منزل، کودک از استاد راز پيروزي‌اش را پرسيد.
 
استاد گفت: دليل پيروزي تو سه چيز بود: اول اينکه  به همان يک فن بخوبي مسلط بودي. دوم اينکه تنها اميدت همان يک فن بود، و سومين دليل پيروزي تو اين است که تنها راه شناخته شده براي مقابله با اين فن، گرفتن دست چپ حريف است که تو چنين دستي نداري !

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.