شهادت امام حسن عسكری ‏علیه السلام تسلیت باد

  

نام جگر گوشه‏ اش مهدی(عج) را زمزمه كرد و او را برای واپسین دیدار فرا خواند.او را در آغوش مهربان خود كشید، اما چه زود این میهمانی به آخر رسید. خورشید، هنوز اولین شعاع‏های خود را پرتو افكن نكرده بود كه آفتاب زندگانی امام حسن عسكری‏ علیه السلام به غروب گرایید و چراغ پر فروغ زندگانی اش، به سردی رو كرد و جهانی را در تاریكی ماتم خود فرو برد. غروب خورشید جهان فروز پاكی و تزكیه حضرت امام حسن عسكری ‏علیه السلام را به دوستداران و درس‏آموزان مكتب آن پیشوای بزرگ تسلیت عرض می‏كنیم.

سلام بر تو ای روح همیشه سبز تقوا و عبودیت! سلام بر تو و بهار كوتاهِ عمرت كه خزان زده تند بادهای دشمنی شد! سلام بر نهال پر بركت زندگانی روحانی‏ات، كه پس از عمری اسارت در قفس بی‏رحمی و سنگدلی عاقبت به بی‏كرانِ معراج پر كشید.

emam-hasan-askari-3

چگونه صفحه رنج و ملال تو را از دفتر دل پاك كنیم كه هر خط آن یاد آور سال‏های محنت و تعب تو در سیاه‏چال‏های مخوف قوم پر فریب عباسی است. غم از دست دادن تو پدر مهربان شیعه را بر فرزند برومندت مهدی (عج) تسلیت عرض می‏كنیم باشد كه بیاید و با درمانِ انتقام، قلب صد چاك شیفتگان تو و خاندانت را تسكین بخشد.

ای مقتدای نیكی‏ها و خوبی‏ها! ای امام عسكری! این خاك خشك و عطش‏ناك، میزبان خوبی برای روح عرش نشین تو نبود و میله‏های سرد زندان و زنجیرهای دست و پایت نیز تاب دیدن این همه بی‏رحمی را نداشت. مناجات‏های نیمه شب و سجده‏های طولانی‏ات، شب‏های ظلم نی زندان را با سحر پیوند می‏داد و هر دل مرده‏ای را به نسیم بهشتی مژده می‏داد.

دنیا دست طمع از دامان مقدس تو كوتاه كرده بود. اكنون، این تویی كه از دامان خاك به افلاك پر می‏كشی این غم جانكاه را به قلب مطهر فرزندت و منتظرانش تسلیت می‏گوییم. به امید روزی كه آفتاب ظهورش از پسِ سال‏های غیبت، بیرون آید تا غم از دست دادن پدر خود را بر سینه مالامال از دردمان هموار كند.

  

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.