شورای سنجش با درخواست مجلس برای تمدید کنکور نظام قدیم موافقت نکرد

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از مخالفت شورای سنجش و پذیرش با درخواست نمایندگان مجلس برای تمدید کنکور نظام قدیم در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

 

فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، از مخالفت شورای سنجش با تمدید کنکور نظام قدیم خبر داد و گفت: شورای سنجش و پذیرش دانشجو با کنکور ۱۴۰۰ برای نظام قدیم موافقت نکرد و در کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ نظام قدیمی ها نمی توانند بر مبنای این نظام آزمون بدهند.

او در ادامه بیان کرد: کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ برای ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی صرفا بر مبنای دروس نظام آموزشی جدید یا همان  ۳-۳-۶ برگزار می‌شود.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: بنا به درخواست تعدادی از اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی مبنی بر بررسی امکان تمدید کنکور نظام قدیم و انجام سنجش با دو آزمون جداگانه  و طرح دو مجموعه سوال براساس دروس نظام قدیم و نظام جدید در کنکور سال ۱۴۰۰ موضوع درجلسه فوق العاده شورای سنجش و پذیرش دانشجو  روز ۲۰ آبان ۹۹ مورد بحث و بررسی کارشناسی دقیق قرار گرفت.

مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش ادامه داد: در این جلسه مصوبه جلسه شورای سنجش و پذیرش که در تاریخ ۲۲ مهر ۹۹ به تصویب رسیده بود مجددا مورد تائید قرار گرفت  و مقرر شد  آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ و بعد از آن، صرفا بر مبنای دروس نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ برگزار شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.