شکست، بزرگراه پیروزی است

قطعاً بارها و بارها شنیده‌اید که موفقیت اتفاقی نیست و باید بکوشیم تا موفقیت ساخته شود.

اگر تاکنون احساس می‌کنید شکست خورده‌اید، با مطالعه‌ی زندگی اشخاص بزرگ و موفق به این مسئله پی خواهید برد که موفقیت‌های‌شان دنباله‌ای از داستان شکست‌های بزرگ‌شان بوده است.

موفقیت این نیست که توانسته‌ایم به هر وسیله‌ای خود را  بالا بکشیم. موفقیت به وسیله‌ی تعداد دفعاتی که پس از افتادن توانسته‌ایم خود را بلند کنیم، سنجیده می‌شود.

images

افرادی که بر شکست‌ها غلبه می‌کنند شجاع‌تر از افرادی هستند که هیچ وقت با مشکلی روبه‌رو نمی‌شوند. باور داشته باشید که برای جبران هنوز دیر نشده است.

برای این‌که در ادامه‌ی راه، مسیر هموار و بی‌دردسری داشته باشید به آینه‌ی عملکرد خود یعنی دفتر برنامه‌ریزی خوب نگاه کنید. کنترل ادامه‌ی مسیر را در دست بگیرید. در ایستگاه‌های جبرانی به‌آرامی توقف کنید و ضعف‌ها را پیاده کنید. ضعف و ناامیدی همراه خوبی برای شما در ادامه‌ی مسیر نخواهد بود. قطعاً به هدفی که دارید خواهید رسید.

خیلی خوب درک می‌کنیم که شکست بزرگراه پیروزی است و در این بزرگراه توجه به تابلوهای مسیر ما را لحظه به لحظه به هدفی که در نظر گرفته ایم نزدیک‌تر می‌کند.

از اشتباهاتی که تا امروز در فرایند مطالعاتی خود داشته اید، یک پل مطمئن به سوی موفقیت بسازید. از اشتباه و اشتباه کردن نترسید. فراموش نکنید که به هر حال دریای بی‌موج هیچ وقت یک دریانورد کارکشته و ماهر نمی‌سازد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.