شیوه صحیح مطالعه در ایام امتحانات

دوستان خوبم، داوطلبان عزیز

سلام، نخستین روزهای زمستونیتون بخیر، امیدوارم در روزهای سخت امتحانات ایام به کامتون باشه؛ به دلیل اهمیت استفاده از برنامه و شیوه صحیح مطالعه در ایام امتحانات لازم می دونم چند نکته رو بصورت کتبی خدمتتون عرض کنم……

خواهش میکنم نکات بسیار کلیدی و مهمی رو که در پایین به آنها اشاره خواهم کرد رو با دقت و وسواس هرچه تمامتر بخونین. فکر کنین از این برگه امتحان دارین، پس زیر نکات مهمش خط بکشین!!!!! هر چند وقت یکبار نکاتش رو مرور کنین و با عادات مطالعه خودتون مقایسه کنین…..

images

1-  مطالعه در ایام امتحانات شیوه خاص خودش رو داره و مسلما با روزهای عادی و پرسشهای کلاسی متفاوت هست.

2- خوشبختانه  ساعات مطالعه شما در این روزها افزایش خواهد یافت…………. مخصوصا شبهای امتحان

3- لطفا به محض دریافت برنامه امتحانی ، خودتون رو برای یک برنامه بلند مدت یکماهه آماده کنین…..

4- اردوی انفرادی مطالعاتی "دی ماه" عنوان خوبی برای تعیین هدف مطالعاتی ما در این مدت هست: آمادگی همه جانبه و صد در صد برای امتحانات نیمسال اول.

5- از خانواده های محترم تقاضا داریم، در ایام امتحانات بیشتر هوای بچه ها رو داشته باشند و محیطی آرام و به دور از استرس و تنش رو برای آنها فراهم کنند.

6- از بعضی از بچه ها تقاضا داریم در ایام امتحانات یک نگاهی، توجهی، محبتی……… به کتابهاشون داشته باشن و روشون یادگاری بنویسن!!!

7-  در فرجه های امتحانی متنوع درس بخونین( دو یا سه درس در هر روز) : مثلا اگر سه شنبه امتحان ادبیات دارین، و پنجشنبه دینی، از فرجه ادبیات برای مطالعه دینی هم استفاده کن، روز قبل از آزمون هم 80% امتحان فردا و 20% امتحان بعدی رو بخون!!!

8- مطالعه متنوع و با برنامه در ایام امتحانات ، بهترین فرصت برای خواندن تمام جزییات کتاب درسی، حل مثالها و تمرینهای کتاب است.

9- سعی کنید از این فرصت برای خلاصه نویسی و نکته برداری استفاده کنید.

10- حل نمونه سوالات امتحانات نهایی به کمک lمنابع استاندارد و به روز موجود در بازار بهترین تمرین برای سنجش میزان آمادگی شماست.

ادامه دارد……….

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.