صبحانه براي کنکوري‌ها از اهميت بسزايي برخوردار است

کارشناس تغذيه و رژيم درماني گفت: صبحانه براي داوطلبان کنکور از اهميت بسیار بالایی برخوردار است.

سميه صمدي در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)  اظهارداشت: صبحانه براي کنکوري‌ها که فعاليت اصلي شان در اين دوران درس خواندن است از اهميت بسزايي برخوردار مي باشد به دليل اينکه بيشترين فاصله زماني بين دو وعده غذايي مربوط به صبحانه و غذاي قبل از آن است.

وي ادامه داد: بنابراين در طول شب و هنگام استراحت تقريباً قندخون فرد تعديل شده بنابراين نخوردن صبحانه سبب مي‌شود بدن همچنان در حالت استراحت باقي بماند حتي اگر فرد بيدار باشد و نتواند به صورتي که لازم است به انجام فعاليت‌هاي خود بپردازد.

break

کارشناس تغذيه و رژيم درماني در ادامه صحبتهایش يادآور شد: زياده روي در خوردن وعده‌هاي غذايي حتي صبحانه نيز سبب مي شود که خون زيادي به سمت دستگاه گوارش سرازير شود و بنابراين تا ساعاتي خون رساني به مغز و در نتيجه کارکرد آن کاهش مي يابد.

صمدي تصريح کرد: سعي کنيد صبحانه تان را به اندازه ميل کنيد و در خوردن هيچ کدام از وعده‌هاي اصلي غذايي زياده روي نکنيد به جاي آن بهتر است که با خوردن ميان وعده‌هاي متناسب سرحالي و شادابي تان را حفظ کنيد.وي با بيان اينکه بهترين راهکار براي افراد اين است که مقدار و حجم وعده‌هاي غذايي را کاهش دهند گفت: بايد تعداد وعده‌هاي غذايي افزايش يابد در اين صورت سطح قند خون افراد در حد مطلوب نگه داشته مي‌شود.

کارشناس تغذيه و رژيم درماني با اشاره به اينکه ناهار و شام جزء وعده‌هاي اصلي غذايي هستند افزود: از آنجايي که افراد در اين دو وعده مي توانند حجم و نوع بيشتري از غذاها را بخورند بنابراين مي‌توان با يک برنامه ريزي صحيح تمام موادغذايي مورد نياز بدن را تامين کرد و بايد ناهار را بزرگترين وعده غذايي تان قرار دهيد.صمدي خاطرنشان کرد: همچنين زياده‌روي در خوردن شام مي تواند درخواب راحت داوطلبان کنکور اختلالات زیادی را  ايجاد نماید.

 
 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.