صبوری و سماجت شما را موفق مي‌كند

همه به دنبال یافتن راه‌هایی خاص برای افزایش موفقیت تحصیلی خود هستند. راه‌های بسیار زیادی برای رسیدت به این هدف وجود دارد. شما برای موفقیت تحصیلی خود چه تلاشی کرده‌‌اید؟ بهترین کتابها و منابع آموزشی و کمک آموزشی را تهیه کرده‌اید؟ در بهترین کلاس‌ها  شرکت کرده‌اید؟

آیا این‌ها به تنهایی کفایت می‌کنند؟ تا به حال به عنصری به نام صبوری و سماجت در افزایش موفقیت‌تان اندیشیده‌اید؟ عده‌ای از دانش‌آموزان هنگام گرفتن کارنامه بر عملکرد خود در بعضی درس‌ها معترض هستند و بیان می‌کنند که بسیار مطالعه کرده‌اند و بسیار تمرین و تست حل کرده‌اند اما نتوانسته‌اند تست‌ها را به خوبی حل کنند و نتیجه‌ی مورد نظرشان را به دست آورند.چرا این اتفاق رخ میدهد؟

whyy

 

بیایید عملکرد خود را بررسی کنید و ببینید برای موفقیت تحصیلی خود چه کرده‌اید. آیا چاشنی عملکرد شما صبوری و سماجت بوده است؟ آیا در زمان مطالعه و هنگام برخورد با مبحثی که آن را متوجه نمی‌شده‌‌اید سعی کرده‌اید با صبوری و سماجت و با کمک ابزارهای دیگر آن قسمت از کتاب را برای خود به مبحثی فراموش‌نشدنی تبدیل کنید یا آن را حذف کرده‌اید؟ آیا برای شما پیش آمده است که با تست و تمرین برخورد کرده باشید و نتوانسته باشید آن را حل کنید؟ در این مواقع شما چه کرده‌اید؟

آیا به سادگی جواب را نگاه کرده‌اید و به نظر شما غیر قابل فهم بوده و به راحتی از آن عبور کرده‌اید یا پاسخ را متوجه شده‌اید و فقط متوجه شده‌اید و آن را مجدداً حل نکرده‌اید یا این‌که برای حل مجدد آن حتی با یک فاصله‌ی زمانی اقدام کرده‌اید؟ ایام نوروز ناب‌ترین زمان برای حل تمرین و تست است و بهترین زمان برای رسیدگی به مباحث و تمریناتی است که به سرعت از آن‌ها گذشته‌اید و برای یادگیری آن‌ها فرصت کافی را به خود نداده‌اید. هیچ وقت دیر نیست. از همین امروز سعی کنید مطالب و مسائل و تمریناتی را که با آن‌ها برخورد می‌کنید و در ابتدا برای‌تان سنگین است حذف نکنید بلکه به خود فرصت دهید و با حوصله و صبوری روی آن‌ها کار کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.