ضرورت کسب نمرات خوب در امتحانات نهایی سال سوم

بالاخره آخرین فصل سال تحصیلی هم از راه رسید. این فصل برای  هر دانش آموزی، زمان برداشت محسوب شده تا ماحصل ماه ها تلاش خود را در این فصل به ثمر رساند. این روزهای باقیمانده از سال تحصیلی همانند لحظات پایانی هر مسابقه ای است که سرنوشت ساز می باشد، لذا قدرآن را دانسته و به چند توصیه توجه کنید:

1- گاهی اوقات شانس قبولی در یک رشته و دانشگاه خاص، تنها با کسب یک رتبه ی بیشتر(رتبه ی 500 بجای 499) از دست می رود و فرد مجبور است وارد دانشگاه یا شهر دیگری شود. حال با توجه به تاثیر حداقل 25 درصدی نمرات کتبی سوم در رتبه‌ی کنکور سراسری(و البته احتمال افزایش این میزان به 35 درصد) ، آیا باز شک و تردیدی در سرنوشت ساز بودن امتحانات نهایی سوم باقی می ماند؟ پس بایتی سعی و تلاشمان را برای رسیدن به این مهم چند برابر کنیم.

index

2- باتوجه به اینکه حدود 30 درصد سوالات کنکورسراسری از منابع درسی سال سوم دبیرستان طراحی می شود، این خود دلیل بسیار مهمی است تا زمان امتحانات را به نحو احسن پشت سر بگذاریم.

3- هردانش‌آموزی خوب می داند که نقاط ضعف یا قوت او در هر درس و مبحثی در سال های گذشته، می تواند در نتیجه ی نهایی سال های آنی، موثر واقع شود. حال با توجه به سهم حدود 50 درصدی پیش دانشگاهی در کنکور، می توان به راحتی حدس زد که تسلط روی مباحث درسی سوم، حداقل 15 درصد در یادگیری و فهم بیشتر و بهتر مباحث پیش دانشگاهی به اوکمک خواهد کردو بطور یقین در مقایسه با دیگران رشد بالاتری خواهد داشت. از طرفی، هر ساله شاهد هستیم اکثر رتبه های برتر کنکور دارای معدل های کتبی بالایی هستند که گواه بر مطالب فوق است.

4- دانش آموزان عزیز، با یک جمع بندی ساده متوجه می شوید که مباحث یک ساله ی سوم دبیرستان، خودبه تنهایی حدود بیش از 50 درصد موفقیت شما را تضمین می کند.بنابراین این فرصت استثنایی را به راحتی از دست ندهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.