طرح ترمیم معدل دیپلم قطعا تصویب می‌شود

مهدی نوید ادهم، دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت طرح ترمیم معدل اظهار داشت: این طرح هفته گذشته به ریاست جمهوری ارسال شده است و باید منتظر طی شدن مراحل تصویب و تدوین آیین‌نامه اجرایی آن باشیم .

وی درباره نگرانی تعدادی از دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور نسبت به تایید نشدن طرح در ریاست جمهوری تأکید می‌کند: تاکنون هر طرحی که در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب شده است، توسط ریاست محترم جمهوری نیز مورد تایید قرار گرفته است به همین دلیل به تصویب تقریبا صد درصدی این طرح نیز اطمینان داریم.

shali

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش درباره انتقادات مطرح‌شده از سوی برخی آموزشگاه‌ها، اولیای دانش‌آموزان معدل بالا می‌گوید: اعضای شورا با تصویب این طرح به دنبال ارائه فرصتی مجدد برای دانش‌آموزان متقاضی و ایجاد آرامش خاطر در آنان و خانواده‌های محترمشان بوده است تا در صورت اجرای طرح تصویب شده مجلس در زمینه حذف کنکور مشکلی برای عده‌ای از دانش‌آموزان پیش نیاید.

به گفته وی احتمال اجرای این قانون در سال جاری امکان‌پذیر نیست و دانش‌آموزان می‌توانند در صورت تصویب نهایی این طرح، از فواید این طرح از سال آینده بهره‌مند شوند. نوید ادهم در پایان اظهارات خود از مسئولان وزارت علوم و سازمان سنجش آموزش کشور خواستار اجرای مصوبه حذف کنکور شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.