فرصت‌هاي باقي مانده را دريابيد(بخش دوم)

پ- به مسافرت برويد
يکي از کارهايي که شما، و حتي کساني که داوطلب شرکت در کنکور سراسری سال آينده هستند، مي‌توانيد در روزهاي باقي مانده تابستان انجام دهيد، اين است که زمان مناسبي را براي مسافرت چند روزه با توجه به شزایط و امکانات مالي و … خود کنار گذارند.
 
رفتن به مسافرت، يکي از بهترين و موثرترین کارهايي است که شما عزيزان مي‌توانيد در این فرصت باقی مانده تا پایان تابستان انجام دهيد؛ زيرا سفر کردن فوايد و مزاياي بسياري دارد و باعث مي‌شود تا شما پس از يک دوره مطالعه فشرده و خستگي ناشي از آن، انرژي بگيريد و خود را براي يک سال تحصيلي جديد بهتر آماده کنيد. برخي از فوايد سفر کردن عبارتند از:
 
images

1ـ کاهش استرس و اضطراب
سفر به شما اين امکان را مي‌دهد که تا حد قابل توجهي، فشارهاي روحي و جسمي را از خود دور کنيد و اين کاهش فشار و استرس روحي، به سلامتي شما و بازیابی انرژی و انگیزه برای ادامه مسیر آمادگی برای کنکور کمک خواهد کرد.
 
2ـ تنوع در زندگي
مسافرت از هر نوعي که باشد باعث مي‌شود که براي مدتي از زندگي عادي خود دور شويد و همين مساله به تنهايي انرژي زيادي به شما مي‌دهد. اينکه بخواهيد برنامه روزانه خود را کمي تغيير دهيد، مي‌تواند به عنوان نوعي درمان محسوب شود و انجام اين کار از کسل و خسته شدن فکر و جسم جلوگيري مي‌کند.
 
3ـ تغيير در رفتار
سفر کردن، ديد و احساس تازه‌اي نسبت به فرهنگ‌ها و آداب و رسوم مختلف به شما مي‌دهد و کمک مي‌کند که از زندگي خود بيشتر لذت ببريد. سفر کمک مي‌کند تا شما افراد مختلفي را ملاقات کنيد؛ ضمن آنکه اجتماعي بودن و معاشرت کردن، نوعي درمان به حساب مي‌آيد و باعث مي‌شود که با فرهنگ‌ها و آداب و رسوم مختلف نيز آشنا شويد.
از طرف ديگر، سفر با مجموعه‌اي از فعاليت بدني اضافي همراه خواهد بود.
 
ممکن است که شما در برنامه سفرتان شنا در دريا يا گردش و بازديد از مکان‌هاي ديدني يا واليبال ساحلي را گنجانده باشيد، ولي حتي اگر بخواهيد تمام روز را نيز به استراحت بپردازيد، باز هم از ماندن در خانه بهتر است و بيشتر پياده روي خواهيد کرد، و در کل در مقايسه با برنامه عادي هميشگي‌تان فعاليت جسمي بسيار بيشتري خواهيد داشت.
 
اگر به دلايل مختلفي امکان سفر کردن براي شما مهيا نيست، حتماً به اين نکته بسیار مهم توجه داشته باشيد که نبايد تمام طول روز را در خانه بمانيد. در خانه ماندن، بخصوص پس از روزهايي که شما به طور فشرده مطالعه کرده و پس از آن به دليل انتظار براي نتيجه آزمون در وضعيت مطلوبي به سر نمي‌بريد، ممکن است که باعث رکود و رخوت جسمي و فکري شما شود؛
 
بنابراین براي جلوگيري از بروز چنين وضعيتي، سعي کنيد که يک برنامه تفريحي مختصر براي خود ترتيب دهيد و يک روز تعطيل را به همراه خانواده يا دوستانتان به مناطق سرسبز و تفريحي اطراف شهرتان برويد و در صورت امکان اين برنامه را چند بار اجرا کنيد تا جسم و روح شما آرامش بيشتري پيدا کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.