فصل امتحانات؛ فصلی بسیار مهم و سرنوشت‌ساز برای داوطلبان کنکور ۹۸(بخش پایانی)

یکی از بحث‌های مهم این دوران، دروس عمومی است. بسته به اینکه چقدر توانایی دارید و چقدر قبلاً این درس‌ها را مطالعه کرده‌اید، سعی کنید تا دروس عمومی را با تکرارهای سبک و منظم به حافظه خود بسپارید؛ زیرا یادگیری تدریجی، قدرت حافظه را افزایش می‌دهد. از آنجایی که بیشتر داوطلبان، یادگیری یک یا دو درس عمومی را برای ارتقاء رتبه خود لازم می‌دانند، سعی کنید که این دروس را در این ایام مرور کنید. حدود چهار ساعت مطالعه دروس عمومی در طی روز، می‌تواند به شما در کسب رتبه خوب کمک کند؛
 
البته به این نکته مهم دقت و توجه داشته باشید که اگر قبلاً هیچ یک از دروس عمومی را نخوانده‌ و تصمیم داشته‌اید که آنها را برای مطالعه در فرصت دیگری کنار بگذارید، الان وقت مناسبی برای مطالعه این درس‌ها نیست، اما اگر خیلی مصمم هستید، یکی از دروس حفظی مانند درس دین و زندگی یا ادبیات را بردارید و قسمت‌های آسان کتاب را مطالعه کنید و بعداً زیر بخش‌های مهم آن را خط بکشید و سعی کنید که در روزهای باقی‌مانده تا آزمون سراسری، همان مطالب را مرور کنید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا بتوانید چند تست را جواب بدهید. نگران نباشید که ممکن است وقت خود را هدر دهید؛ زیرا دروس تستی راحت‌تر به حافظه کوتاه مدت انتقال می‌یابند و مرورهای کوتاه دوره جمع‌بندی نیز به شما کمک می‌کند تا آنها را بیشتر در حافظه خود تثبیت کنید؛ پس مطمین باشید که وقت خود را هدر نداده‌اید.
 
ideas1

 
ایام امتحانات، بهترین موقع قبل از کنکور است تا شما دانش‌آموزان عزیز، خود را در دروس محاسباتی و اختصاصی، مثل ریاضی، فیزیک و شیمی، محک بزنید. با توجه به اینکه بیشتر سؤال‌های این دروس باید به روش حل کردن انجام شود و سرعت و مهم‌تر از آن، دقت در این راه، بسیار مهم است، اگر در قسمتی از مسیر حل خود یک اشتباه جزیی داشته باشید و با ادامه راه حل با همان اشتباه به پاسخی برسید، این پاسخ، تمام تلاش شما را از بین خواهد برد؛ پس دقت خود را افزایش دهید، اشتباهات رایج را شناسایی کرده و از این تجربه خود در ایام امتحانات، برای بهبود وضعیت خود در کنکور استفاده کنید.
 

در جامعه آماری شرکت کنندگان کنکور، قشرهای مختلفی با بهره‌های هوشی و استعدادهای متفاوت شرکت می‌کنند؛ چون آزمون  سازمان سنجش بر اساس استانداردهای علمی و برای همه طراحی می‌شود و قطعاً توزیع سطح دشواری تست‌های کنکور، متناسب با وضعیت علمی و درسی تمام شرکت‌کنندگان خواهد بود. با درک و قبول این نکته، بدون اینکه دغدغه و استرسی از میزان مطالعه خود داشته باشید یا نگران میزان مطالعه دوستان و هم کلاسی‌های خود، در مقایسه با خودتان، باشید، فقط توان و انرژی خود را برای مطالعه بهتر در ایام امتحانات صرف کنید تا بتوانید از تلاش خود بهترین نتیجه را بگیرید. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.